A piros-fehérek jelenleg a 8. helyen, vagyis az utolsó rájátszást érő pozícióban állnak az Erste Ligában, ellenfeleik pedig a táblázat 9., 10. és 11. helyét foglalják el.
Csütörtökön 18.50-kor a Vienna Capitals II., pénteken 19.40-kor a Hokiklub Budapest, vasárnap 18.40-kor pedig a Schiller Vasas fogadja a Donika–Novák edzőpáros által irányított gyergyóiakat.
Kilenc pontért utazott el a csapat, ezek pedig az alapszakasz végén nagyon fontosak lehetnek, hiszen a GYHK nem engedheti meg, hogy a mögötte állók felzárkózzanak.
Azonban ez egyáltalán nem lesz könnyű feladat. A bécsi fiatalok ellen szeptember 21-én idegenben a gyergyóiak csak óriási csatában tudtak nyerni 3–2-re, hazai pályán viszont 1–0-ra alulmaradtak Gógáék.
A vereség akkor Alexander Trofimov vezetőedző elbocsátásához vezetett.
A budapesti Hokiklubot Gyergyószentmiklóson ugyan gólparádéval 9–1-re verte a GYHK eddigi egyetlen találkozójukon, de azóta a Kapusta-legénység képes volt legyőzni a Fehérvári Titánokat is.
A Schiller-Vasas ugyan utolsó a rangsorban, de sokat korcsolyázó, ambiciózus csapatról van szó, amely ellen szintén nem lehet előzetesen biztosra menni.
A hétfőn Csíkszeredában súlyos összeomlást produkált GYHK-nak nagyon össze kell szednie magát. Most kell megmutatnia, hogy valóban helye van az Erste Liga rájátszásában.
A Csíkszeredai Sportklubra két mérkőzés vár a héten az Erste Ligában, csütörtökön 18.30-kor erdélyi rangadót játszik, a táblázaton harmadik helyezett Brassói Corona vendége lesz, majd vasárnap, ugyancsak 18.30-kor a hetedik Fehérvári Titánokat fogadja a Vákár Lajos műjégpályán.
Jégkorong, Erste Liga, alapszakasz, hétvégi program:
Csütörtöki: Brassó–Csíkszereda (18.30) és Vienna II.–Gyergyói HK (18.50).
Pénteken: Brassó–Fehérvári Titánok (18.30), Vienna II.–Újpest (18.50), Ferencváros–Vasas (19), Hokiklub Budapest–Gyergyói HK (19.40) és Debrecen–Dunaújváros (20).
Vasárnap: Sportklub–Fehérvári Titánok (18.30), Vasas–Gyergyói HK (18.40), Ferencváros–Hokiklub Budapest (19.00) és Debrecen–Vienna II. (19.30).
Hétfő: Dunaújvárosi Acélbikák–Újpest (21 óra).
Az Erste Liga állása:
1. FTC-Telekom 46 pont (18 meccs)
2. Sportklub 45 (19)
3. Brassó 36 (19)
4. DEAC 34 (17)
5. Újpest 27 (16)
6. Dunaújváros 25 (15)
7. Fehérvár 20 (16)
8. Gyergyói HK 16 (17)
9. Hokiklub Budapest 11 (16)
10. Vienna Capitals 11 (15)
11. Schiller-Vasas 5 (16)
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Az első román–török vébéselejtező végén a félholdasok örülhettek, és nem is akárhogy: a férfi kézilabda-világbajnokság előselejtezőjében vasárnap este, ötgólos hátrányból idegenben harcolták ki az esélyesebb Románia ellen a továbbjutást.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Dr. Székely-Szentmiklósi István negyvenöt éve családorvos a Szilágyságban – pályája egyszerre jelent hivatást, alkalmazkodást és közösségi elköteleződést.
Puczi Béla cigány ember nem hősként indult útnak, de hőssé vált, a magyarokat 1990 márciusában megvédő férfi tette ma is nemzet- és jövőépítő – hangoztatta a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!