Nagyjából félig telt meg a ligeti Sportcsarnok lelátója a kedd esti meccsen. Az első mérkőzéshez képest jobban kezdtek a hazaiak, és a második negyed közepén lendületes játékkal egy 17–0-s sorozattal elhúztak ellenfelüktől.
Pitești azonban szünetig 10 pontra faragta hátrányát, viszont ezzel együtt ekkor még továbbjutásra állt a Maros KK, hiszen idegen 9 ponttal kapott ki.
Nagyszünet után tartotta vezetését a vásárhelyi együttes, de fokozatosan csökkent az előnye, majd a vendégek egyre jobban betaláltak távolról, így a találkozó vége előtt pár perccel át is vették a vezetést. A győzelmet azonban végül a Maros KK szerezte meg, mert Sánta Szabolcs két értékesített büntetőjével megfordította az állást.
Az összecsapás utolsó perceit leszámítva előnyben kosárlabdázott az új idény első hivatalos hazai mérkőzését játszó Maros KK (amelynél pályára lépett az első meccsen hiányzott Aleksandar Mladenovic), azonban csakúgy, mint az odavágón, ezúttal sem bírta a végjátékot, így búcsúzott a kupasorozattól.
„Nagy küzdelem zajlott a pályán, gratulálok a fiúknak, mindannyian jól bekapcsolódtak a játékba” – kezdte a mérkőzést követő értékelőjét Szászgáspár Barnabás, a Maros KK vezetőedzője, aki szerint ezen a meccsen megvolt a kellő csapatszellem.
Szerinte nagy a nyomás a fiatalakon, akik közül Steff Norbert megmutatta, hogy lehet rá alapozni, a folytatásban pedig várja a többiek remeklését is.
Ugyanakkor elismerte, hogy nekik nincsenek nagy egyéniségeik, mint az ellenfélnek, így a rutinosabb csapat jutott tovább, amely hosszabb cserepaddal rendelkezik, és a kulcsfontosságú pillanatokban eldöntötte a párharcot.
– nyilatkozta bizakodva Szászgáspár Barnabás.
A kupabúcsút követően a hét végén rajtoló bajnokságban idegenben kezd a Maros KK, szombaton este a Galaci Phoenix otthonában, ahová a vásárhelyiek edzőjének elmondása szerint egyértelműen nyerni mennek: „Kényelmetlen kiszállás következik, az elmúlt években több nagy csapat (köztük a Maros KK is) kikapott ott, de reméljük, hogy teljes kerettel, a sérüléséből felépülő Deven Mitchellel együtt megszerezzük első győzelmünket a bajnokságban”.
Férfi kosárlabda, Román Kupa, 1. forduló, visszavágó:
Marosvásárhelyi Maros KK–BCM U Pitești 73–72 (17–14, 23–16, 15–18, 18–24)
Maros KK: Pita 18, Mijovic 13 (1x3), Person 12 (2x3), Sánta 10, Stăncuţ 8 (2x3), Mladenovic 6, Steff 6 (2x3), Borşa, Engi-Rosenfeld, Kilyén. Edző: Szászgáspár Barnabás.
BCM U: Agafonov 21 (2x3), Troupe 14 (3x3), Russel 12 (1x3), Corpodean 7 (2x3), Kostoski 7 (1x3), Nicoară 4, Nuutinen 3 (1x3), Lázár 2, Ciotlăuş 2. Edző: Hristu Șapera.
Vezették: Fabiana Martinescu (Nagyszeben), Ciprian Ciocan, Bertalan István (mindketten Kolozsvár)
Továbbjutott a BCM U Pitești 144–136-os összesítéssel.
További párharcok az 1. fordulóból:
Bukaresti Dinamo–Galaci Phoenix – szerda, 20 óra
Temesvári BC–SCM U Craiova – szerda, 18 óra
Politehnica Iași–Temesvári Timba – október 18. és 25.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!