Vasárnap értek véget a 13 ország válogatottjának részvételével megrendezett Gyergyó Open ökölvívó viadal döntői, az pedig biztos, hogy van mire büszkének lennie az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklubnak. Az U14-es korosztály számra szombaton rendezték a finálékat, ahol Fazakas Katalin (51 kg) az ukrán Adamovics Angelina ellen lépett szorítóba, és végig kiválóan teljesített, amit a pontozóbírók döntése is megerősített, Katalin egyhangú pontozással győzött és szerezte meg az aranyat.
Fazakas Katalin a Gyergyó Openen jelenlévő szakemberek szavazatai alapján a torna legjobb U-14es női versenyzőjének járó különdíjat is átvehette.
Tallósi Vanessza (57 kg) szintén aranyérmes lett, de ürüm az örömben, hogy a román ellenfele nem vállalta az összecsapást, nem jelent meg a mérkőzésen, így Vanessza nem mutathatta meg a tudását a hazai szurkolók előtt.
Az U14-esek mezőnyében még Fazakas István (46 kg) képviselte az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklubot. A döntőben a román korosztályos bajnok Edwin Petreával találkozott. Végig szoros küzdelem zajlott a ringben, ahol végül Petrea győzött. Érdemes tudni, hogy az ezüstérmes István mindössze 10 hónapja kezdett el ismerkedni az ökölvívással,
Petrea már azelőtt bajnok volt, mielőtt a gyergyói fiú először bokszkesztyűt húzott volna a kezére.
Az U14-es korosztályban egy bronzérmet is szereztek a gyergyóiak Búzás Róbert (54 kg) révén. Róbert az elődöntőben megosztott pontozással maradt alul egy román ellenféllel szemben, úgy, hogy a csarnokban mindenki őt látta jobbnak.
Az EGÖSK U14-esei tehát két aranyéremmel, egy ezüsttel és egy bronzzal zárták a Gyergyó Opent.
Közülük Fazakas Katalin, Tallósi Vanessza, és Fazakas István Magyarország válogatottjának színeiben, Búzás István romániai válogatottként szerepelt.
A junior (U16-os) korosztályban Majlát András az elődöntőben nagy csatában, megosztott pontozással veszített az egy évvel idősebb bolgár fiúval, a tavalyi Európa-bajnokság dobogósával, Konsztantin Kosztovval szemben, így ő bronzéremmel zárta a viadalt.
Kozma Lívia ugyan saját súlycsoportjában (60 kg) indult volna a versenyen, de itt nem volt más jelentkező, így a 63 kg-os mezőnybe nevezett be. A döntőben a ciprusi Christina Ntzagarian ellen bokszolt. Nagyon szoros és látványos mérkőzésen szurkolhatott a teltházas csarnok, melynek végén ellenfele kezét emelte fel a mérkőzésvezető, ennek köszönhetően Lívia ezüstéremmel zárt.
Benedek Péter (46 kg) Nicolas Boncuval csapott volna össze a fináléban, de a román gyerek visszalépett a küzdelemtől. Így Péter meccs nélkül gyarapította arannyal Magyarország kollekcióját.
Nem tartott a Fradival az ausztriai edzőtáborba Pászka Lóránd, a napokban kiderül, hol folytatja pályafutását a székely labdarúgó. A 29 éves balhátvéd legkitartóbb kérője az első élvonalbeli idényére készülő FK Csíkszereda.
Folytatódik a Székely Sport új videósorozata, a Helyzetbe hozunk! – Gyurka Csabával és Szabó Előd-Zsolttal. Szó esik a Sepsi OSK körüli botrányokról, a Szondy-interjú utórezgéseiről, klubvébéről, pikáns futsalpárharcról és hoki Kontinentális Kupáról.
Elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) tizenöt megye folyóvizeire.
Több módosító javaslatot nyújtott be a Szociáldemokrata Párt (PSD) a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezethez, amelyért hétfőn készül felelősséget vállalni a kormány a parlamentben.
A benzin és a gázolaj jelentősen drágul augusztus 1-jétől, amikor mind az üzemanyagok jövedéki adója, mind az általános forgalmi adó (áfa/TVA) értéke emelkedik a Bolojan-kormány deficitcsökkentő intézkedéscsomagjának hatályba lépése nyomán.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!