Grosu megőrizte első helyét a Román Körversenyen

Orbán Zsolt 2020. szeptember 11., 08:39 utolsó módosítás: 2020. szeptember 11., 09:08

A német Lucas Carstensen győzelmével zárult a Román Kerékpáros Körverseny második, Nagyvárad–Kolozsvár közti szakasza. Összetettben továbbra is Eduard Grosu vezet.

Pénteken Székelyföldön láthatjuk a mezőnyt Fotó: Pinti Attila

A versenyben maradt 64 kerékpáros csütörtök délben Nagyváradról rajtolt el, majd Éleseden, Szilágysomlyón és Zilahon áthaladva Kolozsvárra érkezett meg a délutáni órákban.

Akárcsak egy nappal korábban, ezúttal is sprint döntött a győztesről, a valamivel több mint 200 kilométeres szakasz kolozsvári befutóján a német Lucas Carstensen lehajrázta a sárga trikós Eduard Grosut.

A román válogatott versenyző megőrizte vezetőpozícióját összetettben. Grosu a körverseny székelyföldi szakaszát tíz másodperces előnnyel kezdheti a lengyel Szymon Krawczyk előtt, míg Carstensen hátránya 12 másodperc.

A Team Novákot képviselő Jehor Dementyev a szakaszgyőztessel azonos idővel ért célba csütörtökön. Az ukrán a 11. helyen végzett a második etapon, összetettben pedig a 16. és Grosutól 28 másodperccel van lemaradva.

A kerékpáros karaván pénteken számos székelyföldi településen áthalad, a marosvásárhelyi rajtot 12 órára írták ki, a Szent Anna-tóhoz pedig 16 óra körül érkezhetnek meg a versenyzők. A részletes székelyföldi útvonalat az áthaladási időpontokkal itt gyűjtöttük össze.

Román Kerékpáros Körverseny – 2. szakasz (Nagyvárad – Kolozsvár, 208,1 km.)
1. Lucas Carstensen (német, Bike Aid), 4:45:18 óra