Futottak, kerékpároztak, majd sílécet kötöttek Hargitafürdőn – frissítve

Dobos László 2022. március 04., 18:06

Rangos téli sportverseny helyszíne volt pénteken Tolvajostető és Hargitafürdő. Egymást követően második alkalommal rendezték meg Székelyföldön az országos téli duatlon- és triatlonbajnokságot.

Igazi tél várta a versenyzőket pénteken délelőtt Hargitafürdőn, -4 Celsius-fokos hideg és friss hó nehezítette az első próbán a sportolók dolgát. A bajnokságra érkezőket Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere köszöntötte. Csíkszereda Polgármesteri Hivatala csak partnere volt a bajnokságnak, ennek főszervezője a sepsiszentgyörgyi Koncz Alexandru vezette VO2MAX Sportklub.

Az első próba a terepfutás volt, ahol 1 km-es versenypályát jelöltek ki a szerevezők, a 80 benevezett sportolónak pedig – korosztályának, illetve kategóriájának megfelelően – egy, kettő, három vagy négy kört kellett teljesítenie.

A futást követően hegykerékpárra pattantak, a Tolvajostető és Hargitafürdő közötti 5,8 km-es táv megtétele következett – a 138A jelzésű országúton. Fent Hargitafürdőn a triatlonisták sílécet kötöttek, a duatlonistákra pedig újabb terepfutó próba várt.

Eredmények, helyezések

Duatlonban, az Elit kategória első két helyein Ionela Viorica Dobriță és Otilia Danțis, illetve Kanizsay Levente, Paul Bogdan Hârșan (mindketten Kolozsvári CSM), valamint Mihai Cenger (Marosvásárhelyi H2O) végzett.

A korosztályonkénti győztesek a következők: Bányai Zsófia (Marosvásárhelyi Ski&Bike), Varga Vivien (Marosvásárhelyi H2O), Andrea Vezentan (Kolozsvári CSM), Ana Petrea (Marosvásárhelyi H2O), Tuzson Ágnes (Marosvásárhelyi Mobility Plus SK), Bálint Réka (Marosvásárhelyi Ski&Bike), Koter Adél (Csíkszeredai Hargita Triatlon SK), illetve Viorel Fieru (klub nélküli), Gabriel Leorinti (Marosvásárhelyi Ride Competition), Ercsei Emil (Besztercei Triatlon SK), Horea Rusu (Kolozsvári Poli), Bihari Szilárd (klub nélküli), Kovács Szabolcs és Sipos Ferenc (mindketten Marosvásárhelyi Mobility Plus SK).

Triatlonban az Elit kategória női versenyén a gyergyószentmiklósi Keresztes-Vakaria Edit győzött, második pedig Alexandra Mihaela Puchianu lett (mindketten Bukaresti Steaua). A férfi Elit kategória dobogósai: 1. Viorel Andrei Pălici, 2. Denis Georgian Șerban (mindketten Bukaresti Steaua), 3. Marcel Cristian Bălan (Kolozsvári CFR). A korosztályonkénti győztesek: Kis Mária (klub nélküli), Pap Nóra Kriszta (Marosvásárhelyi H2O), Alexia Ioana Băncilă (Bukaresti Steaua), Tamás Csalka (Csíkszeredai 4Seasons SK), illetve Szígyártó Roland (klub nélküli), Laurențiu Enache (Temesvári Ride Competition), Tamás Eduárd, Egri Matei (mindketten Marosvásárhelyi H2O), Alexandru Vlad Mateiu (Besztercei Triatlon SK), Adrian Costea (Marosvásárhelyi Ski&Bike), Laurențiu Radu (Nagyváradi Xterra SK). A paratriatlonisták versenyét Tămârjan Róbert (Kolozsvári Poli) nyerte.