Műkorcsolyában a magyar színeket képviselő Zsembery Katinka eddigi pályafutása legjobb rövid programját futva az előkelő hatodik helyen végzett.
Romániát a fiúk rövid programján Tudor Daniel Andrei képviselte, aki 16 induló közül a 14. helyen zárt.
Síalpinizmusban a románi váltó a B döntőben 7., összesítésben 19. lett, sífutásban, a lányok 5 km-es szabadstílusú próbáján a román Maria Toma az 52. helyet szerezte meg.
Az alpesi sízők műlesikló versenyszámában a magyar színekben induló Szeghalmi Fanni és Kovács Blanka a 35. és a 36. helyen végeztek, a román színeket képviselő felsőbányai Nagy-Remetean Jennifer Barbara időeredménye pedig a 40. helyet jelentette.
A magyar rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott öt arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet gyűjtött a mostani EYOF-on.
Románia legjobb eredményei eddig a síalpinizmusban 5. helyen végző Lorena Azota Bolîndu, illetve a csíkszeredai Barta Nóra rövidpályás gyorskorcsolyázó 11. helyéhez fűződnek.
A hódeszkás (snowboard) csíkszeredai Mandel Kata csütörtökön és pénteken áll majd rajthoz.
Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A parlament két házának szerda késő délutáni együttes ülésén elfogadták azt a határozattervezetet, amely lehetővé teszi amerikai katonai erők ideiglenes telepítését a Mihail Kogălniceanu-i támaszpontra.
Orbán Viktor miniszterelnök levélben fordul a határon túli magyarokhoz, arra kérve, hogy vegyenek részt az április 12-i országgyűlési választáson.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!