17.05 a Marosvásárhelyi TVR Sípszó után című sportműsorának meghívottja Pákai György. Románia minden idők legeredményesebb asztali-labdarúgójával, a magyarországi Komló csapatával Bajnokok Ligáját nyerő marosvásárhelyi sportolóval Szucher Ervin beszélget
17.30 Labdarúgás, Szuperliga: FC Botoșani–Jászváros (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
19.00 Férfi kosárlabda, Eb-selejtező: Magyarország–Törökország (M4 Sport)
19.30 Labdarúgás, Serie A: Empoli–Udinese (Digi Sport 2, Prima Sport 2)
20.30 Labdarúgás, Szuperliga: Aradi UTA–U Craiova (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
20.45 Sznúker, UK Championship, 1. forduló (Eurosport 1)
21.00 Labdarúgás, NB II: Kisvárda–Budapest Honvéd (M4 Sport)
21.45 Labdarúgás, Serie A: Venezia–Lecce (Digi Sport 4, Prima Sport 3)
22.00 Labdarúgás, Premier League: Newcastle–West Ham (Digi Sport 2, Prima Sport 2)
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Karrierje jelentős részét a két együttes, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és az FK Csíkszereda kispadján töltötte a tapasztalt szakember. Valentin Suciu ezúttal a csapatok helyzetéről, formájáról, valamint a két klub utánpótlás-neveléséről beszélt.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!