15.00 Kézilabda, Virágok Ligája: CS Măgura Cisnădie–Bukaresti Rapid (Pro Arena)
16.30 Kézilabda, férfi Európa-bajnokság: Norvégia–Portugália (Digi Sport 2, Prima Sport 2)
17.30 Kézilabda, Virágok Ligája: Zsilvásárhelyi CSM–Brăila (Pro Arena)
19.00 Kézilabda, férfi Európa-bajnokság: Dánia–Hollandia (Digi Sport 2, Prima Sport 2)
19.45 Labdarúgás, Belga Kupa: Leuwen–Antwerp (Prima Sport 3)
20.30 Kosárlabda, Eurokupa: Ulm–Kolozsvári BT (Prima Sport 2)
21.00 Labdarúgás, Király Kupa: Valencia–Celta Vigo (Digi Sport 1)
21.30 Kézilabda, férfi Európa-bajnokság: Szlovénia–Svédország (Digi Sport 2, Prima Sport 2)
21.30 Labdarúgás, Belga Kupa: St. Gilloise–Anderlecht (Prima Sport 1)
21.45 Labdarúgás, FA Kupa: Blackpool–Nottingham (Pro Arena)
22.30 Labdarúgás, Király Kupa: Girona–Rayo Vallecano (Digi Sport 1)
Ovidiu Burcă, a Sepsi OSK vezetőedzője él-hal a futballért. Komoly ambíciói vannak, tudja, hogyan hathat a fiatalokra, mindent megtesz játékosai fejlődéséért. Személyes célkitűzése, hogy egyből visszavezesse a csapatot az élvonalba. Exkluzív interjú.
Második győzelmét aratta három forduló alatt a Marosvásárhelyi ASA a labdarúgó 2. Ligában, miután szombaton kora délután 4–0-ra legyőzte a sereghajtó Szatmárnémeti VSK-t. A piros mezesek védelme ismét hibátlan teljesítményt nyújtott.
Meghalt szombaton egy két és fél éves kisfiú a Beszterce-Naszód megyei Újradna (Șanț) faluban, miután édesapja a ház udvarán elgázolta az autóval.
Huszonöt megyét érintő fokozott légköri instabilitásra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Újabb negatív rekordot – vagy ahhoz közeli eredményt – könyvelhet el a Román Vasúttársaság (CFR): mintegy tíz órába került egy szerelvény számára, hogy megtegyen 150 kilométert.
További híreink: a román külügy is reagált Trump és Putyin alaszkai csúcstalálkozójára, a hétvégén pedig viharok, záporok váltják a kánikulát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!