A Nemzet Sportolója, Keleti Ágnes a torna sport kiemelkedő csillaga, aki 10 olimpiai éremmel a 20. században sporttörténetet írt. A dokumentumfilm egy évét követi, a 100. születésnapjától a 101.-ig. Az élete mindennapjait bemutató jelenetek mellett különleges életének története naplójából, régi és friss interjúkból bontakozik ki, miközben életfilozófiáját, értékrendjét elmélyült intim beszélgetésekből ismerhetjük meg. A történet átélhetőségét gazdag archív felvételek és animációs betétek segítik.
A 2022 szeptemberében Oláh Kata rendezésében megjelent, 78 perces magyar életrajzi dokumentumfilm vetítése szombaton 17 órától kezdődik a Csíki Moziban. A vetítés után a rendezővel közönségtalálkozóra várják az érdeklődőket.
A belépés díjtalan, azonban helyfoglalás szükséges a Csíki Mozi jegypénztárában vagy a bilete.ro/csikszereda oldalon.
Az FK Csíkszereda keretének átalakítása egyre hangsúlyosabban jelenik meg Ilyés Róbert nyilatkozataiban. A vezetőedző célja, hogy minőségi futballistákkal dolgozzon, ugyanakkor a klub filozófiáját és irányelveit is szem előtt kell tartania.
Újabb pénzbírságot szabott ki a fegyelmi bizottság az FK Csíkszeredára a FC Argeș elleni bajnoki mérkőzést követően. A szerdai büntetés sorozatban a negyedik amelyet a székely és magyar szimbólumok használata miatt róttak ki a klubra.
Három autó is érintett abban a balesetben, amely a 13A jelzésű országúton történt, Székelyudvarhely Farkaslaka felőli kijáratának közelében, a Szejkefürdőn kedden kora reggel. A forgalmat az érintett szakaszon lezárták.
A Recorder dokumentumfilmjében feltárt rendellenességek rávilágítanak a román igazságszolgáltatás súlyos rendszerszintű problémáira – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este.
A MOGYE beolvasztása után a román többségű marosvásárhelyi „mamutegyetem” soraiba kívánja olvasztani a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetemet is. Az egyetemi egyesítés hírét keményen bírálja az Erdélyi Magyar Szövetség.
Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!