A Maros megyei prefektus, Lucian Goga a közigazgatási bírósághoz fordult a megyeszékhely sportfinanszírozásai miatt. A városházán egyelőre nem tudják pontosan, hogy Goga milyen kivetnivalót talált a tanácsi határozatban, de Cosmin Blaga szóvivő elmondta, hogy a polgármesteri hivatal semmiféle hivatalos értesítést nem kapott a kormányhivataltól,
a prefektus döntését csak hallomásból ismerik.
„Mi megpróbáltunk egyeztetni Lucian Gogával, de ő nem volt hajlandó tárgyalni” – jelentette ki az önkormányzat sajtószóvivője.
Cristian Chertes, a Marosvásárhelyi ASA csődvédelem alatt álló labdarúgóklubjának ügyvezető-igazgatója úgy nyilatkozott: a prefektus a múlt héten támadta meg azt a határozatot, amely a működésükhöz is támogatást nyújtott volna, ezért bár tevékenységük átszervezését a bíróság jóváhagyta, most mégis pénzügyi gondokkal szembesültek.
Meglátása szerint jelen helyzetben nem tehetnek mást, csak reménykednek és várják a talárosok ítéletét.
Kérdésünkre jelezte, egyelőre nincs „B-tervük", mint ahogyan az aktuális szezonra megfogalmazott célkitűzésük fenntartásáról sem egyeztettek azt követően, hogy a Bálint László vezette edzői stáb és Gheorghe Dinu menedzser távozott a klubtól.
A prefektúra által megtámadott határozatban a Maros KK korábban tervezett finanszírozása még nem szerepelt, ugyanakkor Béres Lóránt klubelnök szerint a majdani döntés hatással lehet a jövőbeli támogatásaikra. Az élvonalbeli férfi kosárlabdacsapatot működtető egyesület vezetője úgy véli, hogy
ha a város magánszférája most mozgósítja magát, kiderülhet, hogy mennyire tud életképes lenni a marosvásárhelyi sportélet az önkormányzattól függetlenül.
„Az már más kérdés, hogy milyen szinten” – fűzte hozzá. Megjegyezte, hogy a kosárlabda támogatására kapott pozitív jelzéseket helyi vállalkozóktól, ugyanakkor a jövőben ők is terveztek önkormányzati támogatással. „Minket nem is az érdekel, hogy a prefektúra miért támadta meg a határozatot, hanem hogy helyes finanszírozási utat találjunk” – mondta Béres.
A női kosárlabda-élvonalban érdekelt Marosvásárhelyi Siriust vezető Kiss István „minősíthetetlennek” tartja azt, ami a városháza sporttámogatásai körül zajlik, szerinte nem működik a rendszer. Rámutatott, hogy klubját nem sorolták az élvonalbeliek közé, ezért csak sportprojektekre kap finanszírozást.
Az is nagyjából a tíz százaléka annak az összegnek, mint amekkorában bajnoki riválisai részesülnek más városokban.
„Minden héten ötször-hatszor úgy fekszem le, hogy nem folytatom tovább, de aztán reggel felkelek, és ismét nekiveselkedünk, nyomorgunk tovább” – fogalmazott. Tudomása szerint az egyedüliek az országban, akik élvonalbeli együttesként ilyen helyzetben vannak.
Rámutatott, hogy még Szatmárnémetiben is 300–400 ezer eurót szánnak a női kosárlabdacsapatra, és a Marosvásárhelynél jóval kisebb sepsiszentgyörgyieknek sem jelent problémát a bajnokcsapat kiemelt támogatása.
„Ahhoz, hogy bajnokságot nyerj, pénz kell. Tényleg nem képesek rájönni arra, hogy élsport nélkül nincs utánpótlás és tömegsport?
De jogi kifogások mögé bujkálnak, majd pedig a Marosvásárhelyi Napokon felszólalnak, hogy milyen jól támogatják a sportot” – vélekedett Kiss.
Kacsó Endre, az élvonalbeli teremlabdarúgó-bajnokságban szereplő Marosvásárhelyi City'us technikai igazgatója szerint mindegyik klubot ellehetetleníti az önkormányzati támogatás hiánya.
Megjegyezte, nekik már most vannak elmaradásaik a számlák kifizetésével, és kíváncsi lenne, hogy a prefektúra miért épp a lehetséges legutolsó napon támadta meg a határozatot. „Szerintem önkormányzati támogatás nélkül nem tudunk működni. Reméljük, hogy megoldódik a helyzet, mert különben az egész sport meghal Marosvásárhelyen” – mutatott rá.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!