Féltávon is bizonyítottak az udvarhelyi triatlonosok

Zátyi Tibor 2024. július 23., 11:10

Temesváron rendezték meg a hétvégén az országos triatlonbajnokságot, amelyen a székelyudvarhelyi sportolók féltávon az élmezőnyben végeztek, Sinka Zsolt révén egy ezüstérmet szereztek.

Sinka Zsolt a 45–49 évesek korosztályban ezüstérmes lett, nagyon közel volt a bajnoki cím is Fotó: Udvarhely Triatlon Club

A féltávú (vagy középtávú) triatlonbajnokságon 1900 m úszás, 90 km kerékpározás és 21 km futás várt a részvevőkre, az Udvarhelyi Triatlon Clubot és az Udvarhelyi Delfinek SK csapatát Sinka Zsolt, Nemes Zoltán és Tamás Mózes képviselte a Béga-parti városban. A féltávra benevezett 151 versenyzőből 121-en fejezték be a megmérettetést. Amúgy az országos bajnokságon több mint 600-an vettek részt, olimpiai, sprint és szuper sprint próbák is voltak a féltáv mellett.

Az udvarhelyi küldöttség a város központjában a Béga folyóban úszott, és a kanyargós városi útszakaszon tekerte le a 90 km-t, továbbá a futás is látványosra sikeredett a központ szívében – számolt be a versenyről Buti László edző. „A szervezők nagyon kietettek magukért és sok energiát fektettek be a versenybe, a frissítő pontok, az utak lezárása, a biztonság felügyelete mind tökéletesre sikeredett. Eredményeket tekintve az élmezőnyben végeztek a fiúk” – összegzett Buti.

Jogos a verseny utáni mosoly, nagyszerűen teljesítettek az udvarhelyiek •  Fotó: Udvarhely Triatlon Club
Jogos a verseny utáni mosoly, nagyszerűen teljesítettek az udvarhelyiek Fotó: Udvarhely Triatlon Club

Mózes Tamás a 25–29 évesek korosztályában egyéni legjobb féltávos idejével (4:55:59) ötödik helyen végzett, összetettben pedig a 26. lett. Nemes Zoltán (40–44 évesek) idei első és egyben legjobb triatlonversenyét tudhatja magáénak 4:46:50 órás idejével korosztályában a hatodik, összetettben pedig a 18. helyen végzett.

Sinka Zsolt a 45–49 évesek korosztályban állt rajthoz, egyéni legjobbjával (4:53:22) a 27 indulóból a második helyen ért célba, ez egyben ezüstérmet is jelentett számára, alig 40 másodpercre volt az országos bajnoki címtől, összetettben pedig a 24. helyen végzett.