A féltávú (vagy középtávú) triatlonbajnokságon 1900 m úszás, 90 km kerékpározás és 21 km futás várt a részvevőkre, az Udvarhelyi Triatlon Clubot és az Udvarhelyi Delfinek SK csapatát Sinka Zsolt, Nemes Zoltán és Tamás Mózes képviselte a Béga-parti városban. A féltávra benevezett 151 versenyzőből 121-en fejezték be a megmérettetést. Amúgy az országos bajnokságon több mint 600-an vettek részt, olimpiai, sprint és szuper sprint próbák is voltak a féltáv mellett.
Az udvarhelyi küldöttség a város központjában a Béga folyóban úszott, és a kanyargós városi útszakaszon tekerte le a 90 km-t, továbbá a futás is látványosra sikeredett a központ szívében – számolt be a versenyről Buti László edző. „A szervezők nagyon kietettek magukért és sok energiát fektettek be a versenybe, a frissítő pontok, az utak lezárása, a biztonság felügyelete mind tökéletesre sikeredett. Eredményeket tekintve az élmezőnyben végeztek a fiúk” – összegzett Buti.
Mózes Tamás a 25–29 évesek korosztályában egyéni legjobb féltávos idejével (4:55:59) ötödik helyen végzett, összetettben pedig a 26. lett. Nemes Zoltán (40–44 évesek) idei első és egyben legjobb triatlonversenyét tudhatja magáénak 4:46:50 órás idejével korosztályában a hatodik, összetettben pedig a 18. helyen végzett.
Sinka Zsolt a 45–49 évesek korosztályban állt rajthoz, egyéni legjobbjával (4:53:22) a 27 indulóból a második helyen ért célba, ez egyben ezüstérmet is jelentett számára, alig 40 másodpercre volt az országos bajnoki címtől, összetettben pedig a 24. helyen végzett.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!