Az ország legjobbjait felvonultató hétvégi megmérettetésen a 23 év alatti, már felnőtt korosztályúnak számító sportolók vettek részt. A népes mezőnyben mindhárom fogásnemben (szabadfogás, kötöttfogás, női birkózás) zajlottak a küzdelmek.
Marosvásárhelyt az Iskolás Sportklub (edzők: Gyarmati Ferenc, Fazakas Csaba, Dragoș Vlad) és a Mureșul Sportklub (Márton József) versenyzői képviselték, akik szabadfogásban voltak érdekeltek. Mindhárom birkózó kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott a kétnapos küzdelemsorozatban, és sikerült dobogóra állniuk súlykategóriájukban.
Aranyérmet szerzett és országos bajnok lett az Iskolás Sportklub színeiben Rareș Popescu a 97 kilogrammosok versenyében, amelyben megelőzte a Kolozsvári Universitatea sportolóját, Alexandru Astileant, illetve ugyancsak nem talált legyőzőre Răzvan Kovács a Mureșul Sportklubtól, aki az 57 kg-osok között a CSM Buzău versenyzőjét, Mădălin Barangat múlta felül.
Ezüstéremmel be kellett érje viszont Tudor Racoțan (86 kg), aki a győztes, a CSM Călărași birkózója, Mihai Palaghia mögött végzett.
A két arany-, illetve egy ezüstéremnek köszönhetően a két marosvásárhelyi alakulat előkelő helyen végzett a klubok szabadfogású összesített ranglistáján is, ahol azonban kevéssel, de lemaradtak a dobogóról, így az első három helyet a győztes, a legtöbb érmet szerzett Kolozsvári Universitatea, a CSU Craiova és a Székelyudvarhelyi Fások SK foglalták el.
Székelyudvarhelyt egyébként nem csak a Fások SK képviselte, többen a bajnok Kolozsvári U színeiben léptek szőnyegre.
Az udvarhelyi klubot képviselő húszéves Gergen Zoltán végre révbe ért, hiszen eddig rendre a dobogón végzett, ám egyszer sem akasztották a nyakába az aranyérmet. Udvarhelyi házidöntőt szerveztek a 92 kilósok döntőjében, hiszen Gergen ellenfele a Fások SK korábbi kiválósága, jelenleg a kolozsvári egyetemistacsapatot erősítő Boros Gábor volt.
A csata Gergen 5–0-s sikerével ért véget. A Fások SK másik döntőse, Kovács Krisztián a 79 kilogrammos sportolók fináléjában egy moldvaival szemben maradt alul, így ezüstérmes lett.
„Gergen Zolinak most érett be a munkája gyümölcse, nagyon kiérdemelte ezt a sikert. Szép eredménynek számít ebben a korosztályban országos bajnoki címet szerezni. Kovács Krisztián is nagyszerűen birkózott, meglepetésre a döntőig menetelt, ahol kikapott egy erősebb ellenféltől. Én csak gratulálni tudok nekik” – mondta Bodrogi Csaba edző.
A Fások SK harmadik versenyzője, Józsa Rajmond hatodik lett a 61 kilósok súlycsoportjában. A mezőny erősségét jelzi, hogy az udvarhelyi sportklub az összesített csapatversenyben a harmadik helyen végzett.
Az egykori Fások SK sportolói a kolozsvári egyetemi csapat színeiben két érmet szereztek, Boros második lett, míg Juon Mihály az 57 kilósok között bronzérmet szerzett.
Amúgy az U23-as országos bajnokságot öt évvel ezelőtt a Székelyudvarhelyi Iskolás Sportklub kezdeményezésére indították el Romániában.
Kedden rajtolt el a kadét korosztályú birkózó Európa-bajnokság Szkopjéban. Sajnos az ISK sportolója, Tófalvi Richárd térdsérülést szenvedett, így nem tudott elutazni a kontinensviadalra.
A serdülő korosztály Európa-bajnokságának idén Győr ad otthont június 15–18. között. A birkózók országos selejtezőversenyét Bukarestben rendezték meg, az ISK sportolói közül ketten szereztek indulási jogot: a 68 kilogrammos súlycsoportban Veres Tivadar, míg a 42 kilósok között Kaffai Kriszta. Utóbbi testvére, Kaffai Botond (48 kg-s súlycsoport) magyar színekben harcolta ki a kvalifikációt.
Az ISK-nál jelenleg a hét végén Sepsiszentgyörgyön rendezendő, a sportiskolások országos egyéni bajnokságára készülnek.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!