Első ízben sikerült a gyergyószentmiklósi Vuk Sportklub ritmikus gimnasztika csapatának a Fit Kid Division részeként megméretkeznie európai kupán, ahol a lányok képviselhették Romániát. A rangos, összességében kilenc órás versenyen a gyergyói lányok mellett számos klub vett részt Magyarországról, Írországból, valamint Lengyelországból és Bulgáriából is voltak versenyzők.
Horváth Eszter, a sportklub elnöke, Molnár Dalma tánc és koreográfiaoktató, valamint Miklós Attila gimnasztikaedző irányítása mellett sokáig készültek a versenyen résztvevő lányok.
„Rengeteget dolgoztunk erre a versenyre készülve. Az lett volna az igazán gyönyörű, ha Írországban állhattunk volna fel a színpadra és ott mutatják be a lányok, hogy mit tudnak. De így is óriási élmény volt ez mindannyiunk számára” – mondta Miklós Attila edző.
Sok követelmény volt, aminek meg kellett feleljenek a lányok, különböző elemeket kellett tartalmazzanak a produkciók. „A koreográfiákat kétféleképpen lehet összerakni, különböző táncstílusokat mutatnak be a kötelező elemekkel. A tornaelemeket négy csoportba osztják, van akrobatika, lazasági elem, amibe tartoznak például a spárgák, a hajlékonysági gyakorlatok, vannak erőelemek és különböző nehézségű ugrások.
– fejtette ki Molnár Dalma, táncoktató és koreográfus.
A zene, a produkció témája, a ruha egyaránt fontos volt, tehát, sok mindenre kellett figyeljenek az edzők, hogy minél tökéletesebb legyen az, amit a Fitkides lányok mutatnak a verseny során.
„Az egyéves közös munka után úgy kellett összeállítani a lányok produkcióját, hogy a stílusuknak, habitusuknak megfelelő legyen. A nagyobbak már jobban érzékelik a tánc, a zene finomságát, a dallamokat, a kicsiknek pedig dinamikusabb kell legyen, mert abban érzik jól magukat. Nagyon különböző zenéket választottunk, hogy megmutathassuk a lányok színességét, a nagyobbaknak lírikusabb dalokat, náluk már a történet is komolyabb volt, a kisebbeknél meséből, rajzfilmből vettünk szereplőket, és a ruhákat is ehhez kellett találtassuk” – részletezte.
B-kategóriában a Szőcs Andrea, Nagy Biborka, Haineală Nikoletta trió ezüst-, a Györfy Vera, Kercsó Orsolya, Nagy-György Beáta csoport pedig bronzérmet nyert, duóban Gáll Bernadett és Incze Nóra hetedikek lettek. A kategóriában egyéniben két 4. helyezést értek el, Györfi Abigél és Dezső Krisztina Szimonette épp csak lecsúszott a dobogóról. Duóban bronzérmes lett Gyöfi Abigél és Böre Hortenzia-Barbara, ötödik helyen végzett Dezső Krisztina Szimonette és Balázs Oldal Kincső.
Barabás Orsolya
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!