Az idei Sportgála előrendezvényeként szerdán délben felavatták Marosvásárhely sportmúzeumát, amely a Ligeti Sportcsarnok bejáratánál kapott helyet. A kiállítótérben korábbi és jelenlegi sikeres marosvásárhelyi sportolókhoz tartozó kupákat, érmeket és sportszereket tekinthetnek meg az érdeklődők.
Ilyen például Simon László egykori birkózó világbajnoki öve, az ASA labdarúgójának, Fazakas Árpádnak a meze, vagy a karatés Székely Ildikó versenyruhája.
Az esti Sportgálán a köszöntőbeszédek után bemutatták a Maros Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság kiadványát, a marosvásárhelyi sport elmúlt száz évét összefoglaló könyvet.
Ezután következett a sporttáncbemutatókkal színesített díjátadó, amelyen a két műsorvezető, Kádár Zoltán és Vlad Amariei rádiós szerkesztők több kategóriában szólították színpadra a sportolókat, hogy átvegyék elismeréseiket.
Maros megye idei legjobb sportolójának Constantin Cristian Hîrgăut, a Marosvásárhelyi Mureșul evezősét választották. Claudia Balint edző tanítványa két aranyérmet nyert a román küldöttség színeiben a szeptemberi fehéroroszországi ifjúsági evezős Európa-bajnokságon.
A felnőtt versenyzők között a kínai harcművészetekhez tartozó, vusu sportágát képviselő Apostolache Kiss Andrea érte el a második helyezést, aki idén Moszkvában Európa-bajnok lett.
A harmadik díjat a lábteniszező Varó Norbert érdemelte ki, ő aranyérmet nyert a román válogatottal a franciaországi világbajnokságon.
A legjobb ifjúsági korosztályú sportolók között a Marosvásárhelyi Iskolás Sportklub birkózója, Georgiana Lircă győzött, aki idén országos és Balkán-bajnoki címet szerzett, illetve ezüstérmes lett a serdülők Európa-bajnokságán.
A megye legjobb csapatának a felnőttek között a Marosvásárhelyi Elektromaros női tekéseit választották, akik ezüstérmet nyertek a Bajnokok Ligájában, míg az ifjúságiaknál az Olimpic női kézilabdázói bizonyultak a legjobbaknak, ők ezüstérmesek lettek az országos bajnokságon.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!