Négyen indultak és mind a négyen aranyérmesek lettek a nemrégiben lezajlott U19-es magyar bajnokságon az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub sportolói. Benedek Péter, Búzás Róbert és Mailát András, valamint Csillag Szabolcs aranyai egyben Magyarország legjobb U19-es csapata címet is jelentették a küldöttség számára.
Benedek, Búzás és Mailát 2018-tól kezdték a bokszolást, azóta fejlődnek Huszár Árpád edző kezei alatt és az U15-ös koruktól kezdve minden korosztályban bajnoki címet szereztek, egyéniben és csapatban is.
Amint Huszár Árpád elmondta, a mostani U19-es bajnoki címek azért is különleges jelentőségűek, mert
az évek alatt sok sportoló kirostálódik, itt a felnőtt ökölvívás küszöbén már csak a legjobbak szállnak versenybe, azok, akik ökölvívó karriert terveznek.
Nemrégiben bemutatkoztak már a felnőtt mezőnyben is, ahol Benedek bajnoki bronzot, Mailát 5. helyezést ért el.
Huszár kiemelte, hogy Benedek úgy nyerte el az U19-es bajnokság legjobb sportolójának járó különdíjat is, hogy pár nappal a verseny előtt megsérült a keze, Suciu András orvos és Melles Melinda gyógyszerész munkája segítette abban, hogy kesztyűt tudjon húzni.
A három rutinos fiatal ott lesz Magyarország válogatottjával a Csehországban, szeptember végén sorra kerülő U19-es Európa-bajnokságon. Csillag csak pár éve kezdett bele a sportágba, neki még fejlődnie kell egy ilyen szintű megmérettetéshez – mutatott rá az EGÖSK vezetőedzője.
Hozzátette, hogy ez a verseny az edzői stáb szempontjából is újdonságot jelentett, hiszen ezúttal Huszár Dávid edző aktívabban vett részt a fiúk felkésztésében. Az eredmények is tükrözik: ez kiválóan sikerült.
1925. augusztus 17-én alakult meg a Magyar Ökölvívók Szövetsége. Augusztus 16-án egész napos gálával ünneplik meg a Hősök terén a jubileumi évfordulót. A gálán ott lesznek a gyergyói ökölvívók is, öt vagy hat mérkőzésen lépnek szorítóba. Azt követően 23-án Csiki Róbert a Hell Boxing profi versenysorozat idei első viadalán fog összecsapni legnagyobb magyarországi riválisával, Oláh Leventével.
Ott lett volna a versenyen Benedek Péter is, de az ő ellenfele, egy bolgár versenyző sérülés miatt lemondta a részvételt. Egyébként mellettük Mailát Andrásnak is megvan már a profi boksz licence is, így a sportág olimpiai változata mellett a profi ökölvívás felé is kaput nyitott az EGÖSK.
Augusztus utolsó hétvégéjén Gyergyószentmiklóson ismét megrendezik a Tatárdomb kupát, de ezúttal csak az egyesület saját utánpótlása méri össze a tudását, viszont decemberben egy rangos nemzetközi viadalt szerveznek a gyergyóiak.
Szeptemberben idén is Liverpoolban edzőtáboroznak a legjobbak, és ez idén egybe esik a felnőtt világbajnoksággal, így a gyergyói fiatalok nem csak a helyi klubok legjobbjaival, hanem a vébén indulókkal is össze tudják mérni az erejüket edzőmérkőzéseken.
– mutat rá Huszár Árpád.
„2017-ben, amikor elkezdtük a gyerekeket toborozni, és elindítottuk a boksz edzéseket kijelentettem, hogy 10 év múlva világbajnoki, olimpiai résztvevőink lesznek. Azóta minden egyes nap ezért dolgozunk. Ha így folytatjuk, akkor minden esély megvan, hogy akár már 2028-ban vagy 2032-ben éremesélyesként lesznek ott az olimpián.
Megjegyezte, már vannak korosztályos Eb érmeseik és vébé 5. helyezésük is.
Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.
Erőnléti felmérésekkel és az első labdás edzésekkel megkezdte a nyári munkát az FK Csíkszereda labdarúgócsapata. A keret nagy része együtt maradt, ugyanakkor több poszton is erősítésekre vár a Szuperliga új szezonjára készülő együttes.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!