A nagy hagyományokkal rendelkező Jászvásári Rali gyorsasági szakaszait szombaton és vasárnap rendezik – murvás pályákon. Jelen állás szerint összesen 65-en indulnak a hétvégi versenyen, köztük vannak a székelyföldiek, akik egytől egyig dobogós helyekért harcolnak kategóriájukban.
A csíkszeredai Adrian Teslovan és Cseh Vajk Imre páros (Ford Fiesta Rally 2) az összetettben és géposztályában (RC2) is vezeti a murvás pontvadászatot, céljuk a szeptemberi versenyen is a dobogós helyezés.
Bajnokesélyes és a hétvégi versenyen is az SSV kategória első helyéért küzd a brassói Biró Antal és a csíkszeredai Sprencz Tamás alkotta csapat, akik a Can-Am Meverick-kel állnak rajthoz.
A székelyudvarhelyi Jakab Attila és Mag Levente (Mini Cooper S Turbo) az N12-es géposztályban szerepel, ahol jelenleg az élen állnak.
Az Alexandra Teslovan és Vlad Terzi (Renault Twingo RS R1) alkotta kettős a másodosztály és az ifjúsági-bajnokság megnyeréséért harcol, az A1 géposztályban pedig a második helyről várják a folytatást.
A kétnaposra tervezett 39. Jászvásári Ralinak hét gyorsasági szakasza lesz, szombaton öt, vasárnap pedig kettő. Szombaton a Cioca Boca (14,55 km) és a Mădârjac (23,8 km) szakaszt kétszer teljesíti a mezőny, majd Jászvásár központjában a szuperspeciális következik, vasárnap pedig a Dobrovăț (19,35 km) szakaszon kétszer haladnak végig a pilóták.
Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.
Újabb különleges időutazásra hívja olvasóit a Székely Sport: a nemrég közzétett, Székedi Ferenc által készített archív hokis film után ezúttal egy 1976-os felvétel került elő, amely a Csíkszeredai Lyceum csapatának életébe enged betekintést.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A Kolozsvár közeli Magyarlétán helyezik örök nyugalomra Mihai Alettát, akit a járdán gázolt halálra egy személygépkocsi a kincses város központjában hétfőn. A szörnyű baleset mélyen megdöbbentette a lakosságot.
Románia biztonságban van – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön, miután Mark Rutte NATO-főfitkárral tárgyalt Brüsszelben a Romániát ért iráni fenyegetés után néhány nappal.
Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!