Erste Liga: Sofron döntött a hosszabbításban

Orbán Zsolt 2020. szeptember 20., 23:04 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 16:19

A sokkal fegyelmezettebben játszó MAC HKB Újbuda fordulatos, izgalmas csatában győzte le a DEAC csapatát az Erste Liga második alapszakaszbeli meccsén. A hazaiak hőse az aranygólt szerző Sofron István volt.

Magas színvonalú találkozón, hosszabbítás után nyertek Sofronék Fotó: MAC HKB Újbuda felnőtt jégkorong csapata/Facebook

A Tüskecsarnokban kezdődött és ott is folytatódott az Erste Liga alapszakasza, miután a Fehérvári Titánok két mérkőzését is halasztani kellett.

A MAC HKB Újbudára ezúttal jóval nehezebb feladat várt, mint legutóbb a Vasas ellen, a vendég DEAC a felkészülési időszakban 5–1 arányban jobbnak bizonyult Kangyal Balázs csapatánál.

A vasárnap esti mérkőzésen a szezonnyitón duplázó Sofron István lőtte előnybe a hazaiakat. A csíkszeredai születésű támadó a 8. percben, a saját passzát visszakapva húzhatta az üres kapuba a korongot.

A debreceniek Kulesov révén tudtak válaszolni az emberelőnyös gólra, de több kisbüntetéssel is megnehezítették a dolgukat. Hetényitől nagy védéseket láthattunk, de a harmad utolsó percében már a DEAC kapusa sem tudott mit tenni Garát lövésénél, ugyanis teljes takarásban volt.

A középső játékrészben fordított a DEAC, Hári Norbert egyenlítő gólja után Dmitrij Pesztunov volt eredményes:

a Gyergyói HK korábbi orosz légiósa a plexiről furcsán visszapattanó pakkra csapott le elsőként, Bálizs pedig tehetetlen volt.

A harmad végére kettős emberelőnybe kerültek a házigazdák, a nagy lehetőséget pedig Nagy Krisztián használta ki (3–3).

Az oda-vissza hoki hozó, fordulatos meccsen a MAC HKB a 48. percben javította emberelőnyös mutatóját: egy szépen kidolgozott figurát Kreisz fejezett be találattal. Sofronék ismét győzelemre álltak, de a 5:24-gyel a vége előtt Dalecky jól rakta bele az ütőjét Bogesic kapáslövésébe, így következhetett a hosszabbítás.

A rendkívül izgalmas három a három elleni ráadásban mindkét csapatnak volt jó néhány meccskorongja. Húsz másodperc volt hátra, amikor Sofron belőtte a győztes gólt, bebiztosítva a két pontot csapatának.

Hetényi hiába mutatott be 57 védést, a DEAC a két csapat történetének első tétmérkőzésén nem tudott nyerni a fővárosban.

A tervek szerint az Erste Liga következő mérkőzését pénteken rendezik Debrecenben, a DEAC vendége az FTC-Telekom lesz.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz
MAC HKB Újbuda–Debreceni EAC 5–4 (2:1, 1:2, 1:1, 1:0) – h.u.
Gólszerzők: Sofron István (9., emberelőny, 65.), Garát Zsombor (20.), Nagy Krisztián (40., kettős emberelőny), Kreisz Brúnó (48., emberelőny), ill. Vlagyiszlav Kulesov (14.), Hári Norbert (22.), Dmitrij Pesztunov (32.), Jan Dalecky (55.)
Kapura lövések: 62–38
Kiállítások: 10, ill. 20 perc