Erőemelő Európa-bajnoka van Csíkszeredának

Dobos László 2022. június 27., 14:46

Június 22–26. között rendezték meg Magyarországon a WPC (Erőemelő Világ Kongresszus) Európa-bajnokságát, ahol a csíkszeredai Mandel Tamás az erőemelés versenyszámban első helyen végzett, kontinensbajnoki címet szerzett.

Mandel Tamás ifjúsági Európa-bajnok. A három próbát követően 515 kilogrammos teljesítménnyel végzett az első helyen Fotó: Mandel Tamás

Mandel az ifjúsági (junior) kategóriában indult, a 75 kg-os súlycsoportban, ahol a guggolás, a fekvenyomás és a felhúzásos versenyszámokból álló próbán 515 kilogrammos teljesítménnyel végzett az első helyen. Erőemelésben, ahogy ökölvívásban, testépítésben és számos küzdősport esetében több világszövetség van, a WPC pedig a legelismertebbek közé tartozik.

Székelyföldről csak én indultam, én is a Magyar Professzionális Erőemelő Liga versenyzőjeként. Tavaly szeptemberben, a Ligakupán szereztem meg a profi kártyát. A román szakszövetség nem képviseltette magát, Moldova Köztársaság viszont népes csapattal volt jelen és elég jó eredményeket értek el.

Összesen 18 ország sportolói indultak el a kiskunfélegyházi viadalon. Ott rendezik évek óta a Magyar Professzionális Erőemelő Liga versenyeit. Dopping-tesztelt kategóriában versenyeztem, a nevezéskor meg lehetett határozni, hogy vállaljuk-e az esetleges tesztelést vagy sem, ez alapján külön kategóriákban folyt a verseny. Büszkeséggel tölt el, hogy sikerült jobban szerepelnem a nem tesztelt kategória győztesénél is” – mondta el Mandel.

Fotó: Mandel Tamás

A csíkszeredai sportoló 21 éves, az ifjúsági (junior) kategóriában pedig 23 éves korig lehet versenyezni. Mandel további felkészülése az őszi szezonra összpontosul, amikor szeretne ennél is nagyobb súlyokat teljesíteni a Magyar Professzionális Erőemelő Liga versenyén, majd világbajnokságon részt venni.