Aerobik és tánc kategóriában 8–8 hazai klub tornászai indultak a rangos viadalon, jelen volt az ország minden jelentős egyesülete, amelynél ez a sportág létezik. A házigazdák elégedettek lehetnek, a vendégek egybehangzó véleménye szerint is sikeresen vizsgáztak a gyergyói rendezők.
A főszereplők minden korábbinál jobban igyekeztek bizonyítani. Ahogyan Majorchik Judit tanárnő fogalmazott: mindenki jobban teljesített, mint más versenyeken,
valósággal átszellemültek attól, hogy itthon, barátok, családtagok előtt szerepelhettek.
A Gyergyószentmiklóson működő Gyermekek Háza tornakörének vezetője így méltán lehetett büszke tanítványaira. Külön kiemelte Molnár Barbara hozzáállását, aki pár nappal a verseny előtt megsérült, de a csapat érdekében vállalta a fellépést.
Két próba között a szünetben sírt a fájdalomtól, de amikor színre kellett lépni, önfeláldozóan mindent megtett a sikerért.
Tudta, ha ő kiesett volna, a szabályok szerint a csapat nem is mutathatta volna be produkcióját. Egy másik lány is kiemelkedőt nyújtott, Dezső Krisztina az 1–2. osztályosoknál egyéniben és a csapat tagjaként is kiérdemelte a zsűri elismerését.
Amellett, hogy a maguk teljesítményére figyeltek, azért igyekeztek tanulni a nagyobbaktól, jobbaktól. Petrozsény, Déva, Gyulafehérvár aerobikosai vagy a bukaresti Gyermekek Palotája csoport aratott még sikert, kapott nagy tapsot.
Majorchik Judit még hozzátette. Köszöni a szülők nagyszerű hozzáállását, az ő munkájuk nélkül nem lehetett volna ilyen színvonalon megszervezni a versenyt. Ugyancsak köszönetet mondott a támogatóknak, valamint a városi önkormányzat, a Sportiskola és a Salamon Ernő Gimnázium segítségéért is. Remélik, jövőre ismét megszervezik az eseményt.
A gyergyószentmiklósi díjazottak
Egyéni: Bőre Hortenzia, előkészítő osztály korcsoport, 1. hely, Dezső Krisztina, 1–2. oszt. 1. hely, Köllő Panna 3–4. oszt. 1. hely, Molnár Barbara 5–6. oszt. 2. hely.
A trió versenyszámban a 3–4., és az 5–6. osztályosoknál is 2. helyezést ért el a gyergyói csapat.
Csoport versenyszámban az 1–2. és a 3–4. osztályosok első helyezettek lettek, míg az 5–6. osztályos csapat harmadik lett.
A táncosok közül négy első helyezést gyűjtöttek be a gyergyói lányok, a Gymnis elnevezésű 1–4. osztályos csoport a mazsorett pom-pom számmal, a szintén 1–4. osztályos Pinky Girls fantázia koreográfia kategóriában lett első, míg az Acrogym az 5–8. osztályosok között az aerobiktánc és az akrobatikus tánc kategóriában is győzött. Az 5–8. osztályos Ritmic Group pedig aerobiktáncban lett második.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!