Eredményes idényt zártak a székelyföldi ralisok, három csapat is bajnoki címet nyert

Dobos László 2023. október 30., 19:19 utolsó módosítás: 2023. október 30., 21:25

A Brassó Ralival befejeződött a 2023-as romániai ralibajnokság, amelyen az év végi összesítésnél három székelyföldi egység is a dobogó legmagasabb fokára állhat. A Teslovan-Cseh, a Biró-Sprencz és a Jakab-Mag duó is bajnoki címet nyert kategóriájában.

Cseh Vajk Imre és Adrian Teslovan verseny közben Fotó: Cseh Vajk Imre

Brassóban és környékén rendezték meg az idei román ralibajnokság záróversenyét, amelynek nemzetközi jellege volt. Összesen 62 autó állt rajthoz, a hazaiak mellett több külföldi pilóta is benevezett, köztük volt a norvég Mads Østberg, a 2020-as esztendő WRC2 világbajnoka (WRC – rali világbajnokság, World Rally Championship), aki tavaly a magyar ralibajnokságot is megnyerte.

Cseh Vajk Imre és Adrian Teslovan verseny közben Fotó: facebook/Cseh Vajk Imre

Az év végi összesítésben három bajnoki címet szerzett a csíkszeredai Adrian Teslovan és Cseh Vajk Imre (Ford Fiesta R5) alkotta kettős, akik a murva (makadám) kiírást összetettben, a nyílt versenyben és az RC2 géposztályban is az első helyen zárták.

Cseh Vajk Imre (balról) és Adrian Teslovan Fotó: facebook/Cseh Vajk Imre

Cseh Vajk Imre a versenyt követően azt nyilatkozta, hogy a pár szervezési hibát (időeltolódást) leszámítva jó verseny volt a Brassó Rali. „Az a periódus, amelyet az autóban töltöttünk, leszámítva a második gyorsaságin kapott gumidefektet, nagyon jól sikerült. Az összetett pontversenyt korábban megnyerő Simone Tempestini úgy döntött, hogy nem indul a barcasági viadalon, így nekünk csak be kellett fejeznünk a versenyt.

Kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottunk egész esztendőben, és jó időben voltunk jó helyen. Minden sportban a végeredmény számít, és mi három bajnoki címet nyertünk. Előírás volt, hogy mind a négy murvás ralin rajthoz álljunk, és mi mindegyiken dobogós helyen zártunk”

– nyilatkozta Cseh Vajk Imre, akitől megtudtuk hogy az autósport romániai évzáró gáláját ebben az esztendőben is december közepére tervezik.

Sprencz 25 év után újra bajnok

Az SSV kategóra (Side by Side Vehicle) bajnoki címét a brassói Bíró Antal és a csíkszeredai Sprencz Tamás alkotta páros nyerte a Can-Am Meverick-kel. Bíróék az esztendő mind a négy murvás futamán elsők lettek kategóriájukban. Sprencz Tamás 1998-ban jégkorongban nyert ifjúsági bajnoki címet a Csíkszeredai ISK csapatával (annak, az 1980-ban született fiatalokból álló csapatnak néhai Antal Zsombor volt az edzője).

„Otthoni pályán versenyeztünk, Bíró Antal brassói, én is több évet éltem Brassóban. Élveztük a hazai pálya előnyét. Érdekesség, hogy az egyik aszfaltos gyorsaságin összesítésben 62 induló közül a 8. helyen végeztünk, pedig a mi autónk nem aszfaltos próbákra épült.

Minden jól alakult a Brassó Ralin, nem voltak technikai problémáink, így nem volt kérdéses, hogy mi nyerjük ebben a kategóriában a bajnoki címet”

– mondta el érdeklődésünkre Sprencz Tamás.

Fotó: Forrás: Sprencz Tamás

Jakabék nyerték az N12-es géposztályt

A Jakab Attila és Mag Levente (Mini Cooper S Turbo) alkotta székelyudvarhelyi páros a Brassó Rali első napján a futómű meghibásodása miatt feladásra kényszerült, de másnap – tetemes időbüntetéssel ugyan – folytathatta a küzdelmeket, befejezték a versenyt, és ők lettek az N12-es géposztály bajnokai.

Az Alexandra Teslovan és Vlad Terzi (Renault Twingo RS R1) alkotta kettős második lett az A1-es géposztályban, de a fiatal hölgy elhódította a Rally Start junior bajnoki címet.

Sprencz Tamás (balról) és Bíró Antal Fotó: facebook/ Sprencz Tamás

Az idei Brassó Ralit a norvég Mads Østberg/Sergiu Itu kettős nyerte (Citroen C3 Rally2), megelőzve az Andrei Gîrtofan-Doru Vraja (Skoda Fabia Rally2) duót és a Dan Gîrtofan és Andrei Toderaș (Skoda Fabia Rally2) alkotta párost.