Elvitte a pontokat Csíkszeredából a Petrolul

Dobos László 2020. szeptember 21., 21:26

Elszenvedte első vereségét a labdarúgó 2. Liga új idényében az FK Csíkszereda. A székelyföldi gárda hétfőn este hazai pályán 2–1-re kikapott a feljutásra pályázó Petrolul Ploiești együttesétől.

Zárt kapukkal, nézők nélkül rendezik a labdarúgó mérkőzéseket, a csíkszeredai stadion kerítésén kívülről azonban kb. 300 sportbarát élőben láthatta a találkozót. A Lokálpatrióták, a helyi szurkolói csoportosulás végig biztatta kedvenceit – ezen nem múlott a mérkőzés sorsa.

A párharc kevésbé volt látványos, a sok megszakítással és lapokkal – kilenc sárga és két piros – tarkított meccset

a vendégek az első félórában lőtt góloknak köszönhetően nyerték meg.

Már rögtön az első vendégtámadásnál az Incidisz és a Balint közötti párharcban a csatár a tizenhatos vonalának környékén elesett, a játékvezető kis habozás után büntetőt ítélt, ezt a Petrolul albán idegenlégiósa, Vajushi a felső léc alá bombázta (0–1).

A 33. percben kettőre növelték előnyüket, jobb oldali ellentámadás végén, gyors összjátékot követően Vajushi duplázott, 17 méterről a bal felső sarokba lőtte a labdát (0–2).

Az FK Csíkszeredának két nagyobb gólhelyzete volt az első 45 percben, de Mészáros és Eder lövései kevéssel elkerülték a vendégkaput.

Határozottabban kezdte a második félidőt a hazai együttes, és az 56. percben a folyamatos labdabirtoklás góllá érett. Szabadrúgást követően a tizenegyes pont környékén Bauza szelídítette meg a labdát, majd fordulásból a bal alsóba vágta (1–2).

A folytatásban kevés volt a foci, annál több a vitatható helyzet. A 67. percben a csíkiak szakvezetése kezezésért büntetőt reklamált, majd a 72. percben a vendégek csatára, Balint megkapta a második sárga lapját, így kiállították.

Egy minutumra rá, egy vendégkapu elé ívelt labdát a frissen beállt János Norbert becsúszással próbált elérni, a kapussal való ütközést szabálytalannak ítélte a játékvezető, így villant a piros lap, nem sokáig tartott tehát az emberelőny.

A végjátékban a Petrolul szabdalta a játékot, húzta az időt, az FK pedig egyetlen igazi gólhelyzetet sem tudott kialakítani, vagyis a Viorel Moldovan által irányított gárda elérte, amiért elutazott: nyert, így a tabella harmadik helyére kúszott fel.

Az FK Csíkszereda az első felvonásban kishitű volt, túl nagy előnyt adott a tapasztalt ellenlábasnak, amit a pihenőt követően már nem tudott kiegyenlíteni, ledolgozni. A székelyföldiek a következő fordulóban, szombaton délelőtt 11 órától a Bákói Aerostar otthonában vendégszerepelnek.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 4. forduló:
FK Csíkszereda–Petrolul Ploiești 1–2 (0–2).
Gólszerzők: Juan Francisco Bauza (56. perc), illetve Armando Vajushi (3. és 33.).
Kiállítva: János Norbert (73.), illetve Valentin Balint (72.).
Játékvezetők: Marius Nechita Chioran (Kolozsvár), Stelian Slabu (Brassó) és Răzvan Ionuț Soponar (Nagybánya).
Megfigyelők: Petre Radu (Bukarest) és Ionel Nicolae Brîndușă (Călărași).

FK Csíkszereda: Rybánszky László – Takács Rareș, Hrisztosz Incidisz, Apró Claudiu, Raul Palmeș (János Norbert, a 61. perctől), Bara Levente (Suciu Tóni, a 83. perctől), Eder Gonzales, Botorok János (Bogdan Rotar, 46.), Juan Francisco Bauza (Pintér Norbert, 83.), Slavatore Marrone, Mészáros András (Kálmán Szilárd, 46.). Vezetőedző: Valentin Suciu.

Petrolul: Raul Avram – Bryan Mendoza, Bart Meijers, Antoniu Manolache, Valentin Țicu, Nir Lax (Amidu Salifu, 65.), Armando Vajushi (Manuel Botic, 87.), Yvan Ekollo (Andrei Răuță, 87.), Mario Bratu (Mihai Constantinescu, 46.), Pol Roige (Vasile Buhăescu, 75.), Valentin Balint. Vezetőedző: Viorel Moldovan.