A Remetei Lovasklub volt a házigazdája az immár 8. alkalommal elrajtolt Székelyföldi regionális díjugrató-bajnokság első fordulójának. Tizennyolc székelyföldi lovarda sportolói mérték itt össze a tudásukat, 140 induló közül hirdettek győzteseket összesen öt kategóriában.
10 év alattiak ügyességi versenye:
1. Sándor Zenkő Csillag nevű lovával (Csicser Lovarda)
2. Petréd Kamilla és Pandora (Remetei Lovasklub)
3. Petréd Kamilla és Shila (Remetei Lovasklub)
10 év felettiek ügyességi versenye
1. Sándor Előd és Csillag (Csicser Lovarda)
2. Lőrincz Eszter és Kócos (Barabás Lovarda)
3. Miklós Hanna és Ceci (Transilió Lovasudvar)
Díjugratás, 70–80 cm magas akadályok
1. Forró Hanga és Paloma (Transilió Lovasudvar)
2. Lakatos Emma és Paloma (Transilió Lovasudvar)
3. Száva Jázmin és Nórika (Varázspatkó Lovarda)
Díjugratás, 90–100 cm
1. Kósa Ágota és Castello (Remetei Lovasklub)
2. Bicsok Anett és Onix (Vadon Lovasklub)
3. Deé Lukács Janka és Farkas (Liberó Lovasklub)
Díjugratás 100–110 cm
1. Puskás Búza Anna és Dylan (Puskás Sport Klub)
2. Petréd Gáspár és Szilviusz (Remetei Lovasklub)
3. Joó Vanda és Szilviusz (Remetei Lovasklub).
Pénteken hajnaltól vasárnap estig a Hargita Rali miatt útlezárások lesznek Székelyudvarhelyen és Udvarhelyszéken. Mutatjuk, hol és mikor kell forgalomkorlátozásokra számítani.
Folytatódik a jégkorong Erste Liga döntője, szerdán másodszorra csap össze egymással a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub. Élő szöveges közvetítés.
Egy tartálykocsi és egy haszongépjármű ütközött össze csütörtök délelőtt Székelyudvarhely Szejkefürdő felőli kijáratánál, az ülkei eltérőnél. Utóbbi jármű – egy szemtanú beszámolója szerint – a betonkorláton keresztül sodródott ki az útról.
Oroszország válaszintézkedésként kiutasítja a moszkvai román nagykövetség védelmi attaséját és helyettesét – közölte szerdán az orosz külügyminisztérium.
Romániában 250 ezer üresen álló lakást tartanak nyilván a statisztikák. A lakástulajdonosok vagy nem tartózkodnak az országban, vagy hétvégi házakról, nyaralókról van szó, amelyek az év legnagyobb részében lakatlanok.
Egy női kórházigazgató pedig azért rúgta ki a sürgősségi osztály női vezetőjét, mert szerinte csak egy férfi tudná jól elvégezni ezt a feladatot.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!