12.00 Tenisz, ATP-torna, Párizs (Prima Sport 3)
14.30 Labdarúgás, Román Kupa: Agricola Borcea–Petrolul (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
18.00 Labdarúgás, Román Kupa: Jászvásári Poli–Aradi UTA (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
19.00 Női labdarúgás, Európa-bajnoki selejtező: Lengyelország–Románia (Digi Sport 2)
19.00 Labdarúgás, Magyar Kupa: Mezőkövesd–Debrecen (M4 Sport)
19.15 Férfi vízilabda, Szuperliga: Steaua–Nagyvárad (TVR Sport)
19.30 Labdarúgás, Serie A: Cagliari–Bologna (Digi Sport 4, Prima Sport 2)
19.30 Labdarúgás, Serie A: Lecce–Verona (Prima Sport 3)
20.00 Tenisz, ATP-torna, Párizs (Digi Sport 3, Prima Sport 5)
21.00 Labdarúgás, Román Kupa: FC Argeș–Kolozsvári CFR (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
21.30 Női labdarúgás, Európa-bajnoki selejtező: Skócia–Magyarország (M4 Sport)
21.30 Férfi kosárlabda, Eurokupa: Joventut–Gran Canaria (Prima Sport 3)
21.45 Labdarúgás, Serie A: Milan–Napoli (Digi Sport 2, Prima Sport 2)
21.45 Férfi kézilabda, Európa Liga: Bidasoa–Konstanca (Digi Sport 4, Prima Sport 4)
Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.
Váratlan jelenet zavarta meg a Szebeni Kerékpáros Körverseny harmadik szakaszát: egy medvebocs szaladt át az úton közvetlenül a mezőny élén haladó versenyzők előtt.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es eredmény.
A bíróságon folytatódhat a Bihar megyei magyar közélet egyik legrégebbi politikai konfliktusa: Szabó Ödön pert indított Csomortányi István ellen. Az RMDSZ-es politikus rágalmazásról beszél, az EMSZ-alelnök szerint a per célja az elhallgattatása.
Hétvégén érkezik az enyhülés, de hosszú távon kéne gondolkodni, ha fel akarunk készülni a további hőségekre.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!