Élmezőnyben végeztek a székelyföldiek a Moldova Ralin

Dobos László 2024. augusztus 07., 10:48

A Moldova Ralival folytatódott hétvévén a 2024-es román ralibajnokság, amelyen újra remek eredményeket értek el a székelyföldi versenyzők, mind a három rajthoz álló csapat dobogós helyezéseket ért el.

Adrian Teslovan és Cseh Vajk Imre verseny közben Fotó: Balázs Attila/ RallyPhoto Hunters

Értékes bajnoki pontokkal gazdagodtak a székelyföldi ralisok a Bákó és Mojnest környékén megtartott Moldova Ralin, amely a kilenc versenyből álló bajnokság hatodik-, a murva kiírás második futama volt.

Összetettben ötödik lett a Teslovan Adrian és Cseh Vajk Imre kettős, a Ford Fiesta R5 autóval versenyző csíki duó előtt számos kihívás adódott, de végül sikerült mindent megoldani. „Az első versenynapon több problémával is küzdöttünk, de mindezek mellett sikerült a 7. helyen zárni a napot.

A második versenynapon viszont sikerült több gyorsasági szakaszon is top 3-as időket autózni, amivel a 4. helyre zárkóztunk fel, de az utolsó szuperspeciálon megforogtunk, így visszaestünk az 5. helyre”

– összegzett a Székely Sportnak Cseh Vajk Imre.

A székely páros murva összetettben a 3., az RC2 géposztályban szintén a 3., összetettben az 5., a csapatversenyben pedig az Omega Rally Team tagjaként az 1. helywt szerezték meg.

Bíró Antal és Sprencz Tamás versenyautója (balról), a Canam Maverick •  Fotó: Sprencz Tamás magánygyűjteménye
Bíró Antal és Sprencz Tamás versenyautója (balról), a Canam Maverick Fotó: Sprencz Tamás magánygyűjteménye

Remekül teljesített a Bákó megyei versenyen az SSV kategóriában a brassói Bíró Antal és a csíkszeredai Sprencz Tamás (Canam Maverick), akik elsők lettek kategóriájukban, összetettben pedig a 7. helyen zártak.

„A Moldova Ralin kevesebben álltak rajthoz mint az előző versenyeken, a szebeni viadalon az indulók száma meghaladta a 70-et, most pedig csak 34-en voltak.

A pályák technikásak, de sok helyen rossz minőségűek voltak, ez mindenkit próbára tett, fogytak a gumik. Mi kategóriánkban elsők lettünk, és az egyik gyorsasági szakaszon, az RC2-es versenyautók között elért 5. hely jelentette a csúcsot számunkra.

Érzékelésképpen: az RC2-es kategóriában az autók végsebessége 180-190 km/óra, a mi autónknál pedig ez 135 km/óra volt, és ez főleg az egyenes szakaszokon jelentős hátrányt jelent” – nyilatkozta megkeresésünkre válaszolva Sprencz Tamás, aki elégedetten értékelte az elért eredményüket.

Alexandra Teslovan verseny közben •  Fotó: Balázs Attila/ RallyPhoto Hunters
Alexandra Teslovan verseny közben Fotó: Balázs Attila/ RallyPhoto Hunters

Jól versenyzett Alexandru Teslovan lánya, Alexandra is, akinek ezúttal Sebastian Barbu navigált. Alexandra Teslovan az RC4-es géposztályban a második, az ifjúságiak között a harmadik, a 208R2 Kupában pedig első lett.

Az összetett versenyt Simone Tempestini nyerte.

Bákó Rali, végeredmény, összetett: 1. Simone Tempestini, Sergiu Itu (Ford Fiesta Rally3 Evo), 2. Andrei Gîrtofan, Doru Vraja (Škoda Fabia RS Rally 2), 3. Bogdan Cuzma, Florin Dorca (Škoda Fabia RS Rally 2), 4. Valentin Porcișteanu, Dan Dobre (Mitsubishi Lancer Evo 9), 5. Adrian Teslovan, Cseh Vajk Imre (Ford Fiesta R5).