Nem volt döntő fontosságú a kazahok elleni szombat esti mérkőzés, mivel már az összecsapás előtt biztos volt, hogy a román együttes továbbjutott. A másik találkozón ugyanis a rivális hollandok 3–0-s előnyből képtelenek voltak nyerni Albánia ellen, 4–4-es döntetlent játszottak.
Kiválóan kezdett Robert Lupu szövetségi kapitány együttese, amely meglepte esélyesebb ellenfelét, és
alig négy perc játék után kétgólos előnybe került.
Savio Valadares már a húszadik másodpercben megszerezte a vezetést, majd szépen kijátszott szabadrúgás után Cristian Matei lőtt a hálóba. Nem sokáig maradt változatlan a Piatra Neamţi-i sportcsarnok eredményjelzője, a kazahok hamar szépítettek.
Ezután azonban sokáig nem esett újabb találat, így Románia a második játékrész közepéig tartotta vezetését. Aztán a 30. percben
a közép-ázsiai alakulat fél percen belül kétszer is betalált,
a román válogatottnak pedig a végéig kevés egyenlítési lehetősége volt. Ráadásul az utolsó percben a kazahok Taynan mesterhármasával megszerezték a negyedik góljukat is, ezzel beállították a végeredményt.
Harmadik győzelmével Kazahsztán megnyerte a csoportot, Románia négy ponttal a második helyen szintén továbbjutott, és még reménykedik abban, hogy résztvevője lesz 2020-as litvániai világbajnokságnak.
Az elitkör sorsolását november 7-én tartják, a tizenhat válogatott pedig majd jövő év január 28. és február 2. között négy csoportban küzd meg a világbajnoki részvételt jelentő négy első helyért, illetve a pótselejtezőt érő második pozícióért.
Teremlabdarúgó világbajnoki selejtező, 5. csoport, 3. forduló:
Románia–Kazahsztán 2–4 (2–1).
Gólszerzők: Savio (1.), C. Matei (4.), illetve Taynan (6., 30., 40.), Orazov (30.).
A másik mérkőzésen:
Hollandia–Albánia 4–4 (3–0).
A csoport végeredménye:
1. Kazahsztán 9 pont,
2. Románia 4,
3. Hollandia 2,
4. Albánia 1.
A magyar válogatott a második mérkőzésén még pénteken a gól nélküli első félidőt követően 2–0-ra alulmaradt Fehéroroszországgal szemben. Ez a vereség pedig azt jelenti, hogy vasárnap 17 órától a tornaházigazda, jóval magasabban rangsorolt Olaszország ellen győzelemre van szüksége a továbbjutáshoz.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
A hatodik percben szerzett bombagól döntötte el a kiesési rangadót: az FK Csíkszereda idegenben gyűjtötte be a három pontot a Bukaresti Metaloglobus ellen a labdarúgó Szuperliga 25. fordulójában. Sokat érhet ez a siker Ilyés Róbert legénysége számára.
Elégedetlenséget szült Parajdon az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti szakaszának megépítéséhez szükséges területkisajátítások. Az is kiderült, hogy Parajd határában nem lehet majd felhajtani a sztrádára.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Jövő év végére készülhet el a Székelyföldön is áthaladó Brassó–Bákó autópálya eredetileg idénre várt megvalósíthatósági tanulmánya.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!