Pál László tagja volt az első csíki dzsúdós generációnak, az 1960-as évek végén Tánczos-Gaál József által indított csapatnak. Pályafutása elején Csíkszeredának termelte a győzelmeket, hozta a jó eredményeket, majd a kiváló adottságú sportolót 1972-ben behívták katonának.
A Brassói Dinamo sportszázadában szolgált, a 86 kg-os súlycsoportban harcolt, és mivel a válogatottnak is tagja volt, a katonaság után egy rövidebb ideig a Dinamo sportolója maradt, rendőrként alkalmazták. 1975-ben sikeresen felvételizett a kolozsvári egyetem tanárképző szakára, ahol a Kolozsvári U csapatát erősítette.
A főiskola negyedik évét Bukarestben, a Testnevelési Egyetemen, az IEFS-nél végzete, ahol szintén dzsúdózott. Sportolóként egy nagyon fegyelmezett, ambíciós, földharcban ellenállhatatlan cselgáncsozóként emlékeznek rá volt ellenfelei.
Egyetemi évei után közel 40 esztendeig az utánpótlás-nevelésben dolgozott, a Csíkszeredai ISK tanár-edzője volt, ahol több száz gyereknek tanította meg a dzsúdó ábécéjét, majd vezette őket az országos bajnokság dobogójáig.
Hosszú azoknak a sportolóknak a névsora, akiket kinevelt. A teljesség igénye nélkül íme pár Pál László-tanítvány neve: Török Hunor, Vrencseán György, Dávid Antal, Pribizlavszky Oszkár, Salamon Zsolt, Márton Lóránt, Mihályfalvi Zoltán, az Albu-testvérek, a Sándor-testvérek, a Marin-testvérek, a Ferencz-testvérek, Pál Ede, Vicsai Sándor és Bíró Attila.
Tanítványai egy keménykezű, fegyelmet követelő, de jó lelkű pedagógusként emlékeznek rá, akitől sokat lehetett tanulni. Arra törekedett, hogy nem csak sportolókat, hanem embereket neveljen. Edzőkollégái tisztelték, elismerték tudását és eredményeit, szakberkekben tekintélynek számított.
A csíki cselgáncs egyik kiemelkedő alakja végleg megpihent. Három éve vonult nyugdíjba, betegsége miatt az utóbbi időben nem tudott részt venni aktívan a dzsúdóéletben, de figyelemmel követte a történéseket. Minden találkozáskor őszinte tekintete és kemény kezének szorítása erőt sugárzott, biztatást érzünk arra, hogy van jövője a székelyföldi sportéletnek. Isten veled tisztelt edző úr!
Temetéséről később intézkednek.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!