Hirdetés

Elhunyt Nagy Ferenc, aki Székelyudvarhelyre hozta az asztaliteniszt

Nagy Ferenc 77 évet élt
Fotó: Beliczay László

2022. augusztus 08., 11:20

Egész élete, munkássága az asztaliteniszről szólt. Hazahozta, tanította, kiváló sikereket ért el. Emlékként a nevét viseli a helyi edzőterem.

2022. augusztus 08., 11:20

Nagy Ferenc, a Székelyudvarhelyi Asztalitenisz Klub elnöke, a Székelyudvarhelyi Iskolás Sportklub asztalitenisz szakosztályának korábbi vezetője, a jelenlegi székelyudvarhelyi asztalitenisz alapjainak megteremtője vasárnap délután eltávozott az élők sorából – tájékoztatott az udvarhelyi csapat hivatalos oldalán.

Hirdetés

A zetelaki származású Nagy Ferenc 1960-ban került a gimnáziumba, tizenévesként az Akarat Sportklubnál pingpongozott. Katonai szolgálata után Kudzsíron végzett technikumot, ott és akkor fedezte fel az addigiaktól eltérő új asztaltitenisz-játéktechnikát. Onnan hazatérve ezt kezdte terjeszteni az udvarhelyi klubteremben.

Rögtön megjelentek az eredmények is, az első csapata 1970-ben az országos csapatbajnokság bronzérmét szerezte meg a 10-12 évesek korosztályában. Ezt követően tette le az edzői képesítést, taníthatta tovább a gyerekeket az Akarat Sportegyesület égisze alatt, majd a közben létrejött Sportiskola trénere lett.

Egyre-másra érték el a fiatalok a jó eredményeket, 1971-ben már országos ifjúsági A-osztályos csapata volt Székelyudvarhelynek, miközben a gyerekcsapatok is remekeltek. Beneveztek a felnőtt bajnokságba is és nem sokkal később, 1976-ban a Sepsiszentgyörgyön megtartott feljutási tornát sikerült megnyerni, ettől kezdve napjainkig mindig volt együttese a városnak az első vagy a második értékcsoportban.

Az ő nevéhez fűződik tehát, hogy Székelyudvarhely vitathatatlanul Románia egyik megkérdőjelezhetetlen asztalitenisz-fellegvára lett nemcsak a gyerekek, hanem a felnőttek között is.

Volt szövetségi edző is, nyugdíjazásáig a sportiskolánál dolgozott, de azt követően is majdnem minden nap az edzőteremben volt, tanította, egyengette a sportolók útját. Megélhette, hogy az őáltala létrehozott gárda újból visszajutott a Szuperligába, az európai kupaporondon szerepel.

2021 decemberétől az ő nevét vette fel, Nagy Ferenc edzőteremnek nevezik a stadion mellett található sportlétesítmény. 77 évet élt.

„Megannyi tehetség felfedezése fűződik a nevéhez, a bajnokok névsorát hosszan lehetne sorolni, a keze alól kikerült játékosok mind áldozatos munkáját dicsérik. Az ő élete egyet jelentett az asztalitenisz és a gyerekek szeretetével, a minőségi asztalitenisz oktatásával. Az élete volt az asztalitenisz” – áll a székelyudvarhelyi klub búcsúztatójában.

Temetése szerdán 16 órától lesz a szombatfalvi temetőben.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A magyar élvonalban ezüstérmes szakember érkezhet az FK Csíkszereda élére

Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.

A GYHK érvényesítette pályaelőnyét a Sportklub ellen

A jégkorong Erste Liga székely negyeddöntőjének második mérkőzése a rendes játékidőben dőlt el, a Gyergyói Hoki Klub szerdán este újra nyerni tudott a Csíkszeredai Sportklub ellen, 2:0-ra vezet a párharcban.

Székelyhon

Szokatlan helyzet állt elő a székelyföldi benzinkutaknál csütörtök reggel

Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.

`
Krónika

Botrányos ülésen hagyta jóvá a parlament az amerikai katonai erők ideiglenes telepítését

A parlament két házának szerda késő délutáni együttes ülésén elfogadták azt a határozattervezetet, amely lehetővé teszi amerikai katonai erők ideiglenes telepítését a Mihail Kogălniceanu-i támaszpontra.

Krónika

Orbán Viktor levelet írt a határon túli magyaroknak: nemzetünk ereje az egységéből fakad

Orbán Viktor miniszterelnök levélben fordul a határon túli magyarokhoz, arra kérve, hogy vegyenek részt az április 12-i országgyűlési választáson.

Főtér

Az állam a felelős nagy részben az üzemanyag-drágulásokért Romániában – hírek szombaton

További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.

Ez is érdekelheti

Délben Sepsi OSK–ASA, este Oțelul–FK Csíkszereda a tévében

Különleges szombat vár a székelyföldi focidrukkerekre, a 2. Ligában a Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA párharcával zárul az alapszakasz, a Szuperligában az FK Csíkszereda a Galaci Oțelul otthonában kezdi az alsóházi rájátszást.

Rajtol a Szuperliga rájátszása – a labdarúgásé a főszerep a pénteki sportműsorban

Pénteken elkezdődik a labdarúgó Szuperliga felső- és alsóházi rájátszása, emellett újabb fordulót rendeznek Európa élvonalbeli bajnokságaiban is. A kínálatban alpesi sí, kerékpár, sílövészet, síugrás, golf és röplabda is szerepel.

Népes mezőnyben bizonyítottak a fiatal csíki tekvandósok

Több mint 500 sportoló részvételével rendezték meg Bukarestben a 13 éven aluliak országos WT tékvondó bajnokságát. A Csíki Titánok fiatal versenyzői több dobogós helyezéssel tértek haza.

Középpontban az Európa Liga, hazai pályán kezd a Ferencváros

Elkezdődnek a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntős párharcai, csütörtök este a Ferencváros hazai pályán játszik a Braga ellen. Világbajnoki selejtezőn lép pályára a magyar női kosárlabda-válogatott, kézi-, és röplabda, illetve egyéni sportok a kínálatban.

Megszakadhat a román köztelevízió adása, ezt érinti a TVR Sportot is

A román közszolgálati televízió műsorának megszakadását kockáztatja, ha nem történnek sürgős beruházások az intézmény infrastruktúrájába. A problémák a sportcsatornát, a TVR Sportot is érinthetik.

Real Madrid–Manchester City, PSG–Chelsea és a többiek – szerdán a tévében

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Real Madrid a Manchester Cityt fogadja, a címvédő Paris Saint-Germain pedig a Chelsea-t. Eb-selejtezőt játszik a román női kosárlabda-válogatott, idegenben lép pályára a Pick Szeged a kézi BL-ben.

Vitatott jelenetek a jégen és a közösségi médiában – Helyzetbe hozunk!

A Gyergyói HK megvédte bajnoki címét, de a döntőt vitatott bírói ítéletek és etnikai feszültségek árnyékolták be. Szó lesz a Sportklub mélyrepüléséről, az Ágyúsok történelmi bronzáról, illetve az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK hétvégi teljesítményéről is.

Terjeszkednek, az anyaországban is bemutatkozik a Hargita Fight Night

Eddig három bunyós gálát láthatott Székelyföldön a közönség, a negyediket viszont idén tavasszal Magyarországon rendezik.

Foci BL nyolcaddöntők, hoki Erste Liga negyeddöntők – a keddi sportműsor

A kieséses szakaszhoz érkezett a jégkorong Erste Liga, az egyik párharcot a képernyőre tűzték. Négy találkozót rendeznek a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

Mindegyik medálból jutott a székelyföldi dzsúdósoknak

Brassó volt a házigazdája az U21-es korosztály számára kiírt országos egyéni cselgáncsbajnokságnak, amelyen a székelyföldi dzsúdósok öt érmet szereztek.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!