A teremlabdarúgó 1. Liga tavaszi idénye két lejátszott fordulót követően kisebb pihenőt vett, ebben az időszakban ugyanis a nemzeti együtteseken a fókusz: Európa-szerte vb-előselejtezőket, vagy barátságos mérkőzéseket rendeznek.
Az utóbbiak táborába tartozik mind a román, mind a magyar válogatott, a nemzeti együttesek csak a következő körbe kapcsolódik be, hogy kijusson a jövő évi szlovéniai tornára.
Mindkét gárda komolyan veszi a feladatokat, ehhez illően pedig remek, a világelithez tartozó csapatokkal kötött le tesztmeccseket: a magyarok Spanyolországba utaztak, míg a románok hazai környezetben, Piatra Neamț-on látják vendégül az olaszokat.
A Turzó József által felkészített együttes már ezen a héten, kedden és szerdán letudja meccseit. A szövetségi kapitány keretében ott van az FK Székelyudvarhely játékosa, Miklós Tamás.
A magyarok keddi vendégjátékát figyelemmel kísérhetjük 20 órától az M4 Sporton. A második párharcot, a szerdait már nem tűzte műsorára a tévétársaság.
A románok a napokban gyűlnek össze, ők február 4-én és 5-én, azaz jövő hét elején, hétfőn és kedden egyaránt 18 órától játsszák le a barátságos meccseiket. A Robert Lupu által irányított csapatban három FK- és két Csíkszeredai Imperial Wet-játékos kapott behívót.
A románok találkozóját az interneten követhetjük figyelemmel, a FRF TV-n.
Kapusok: Varsányi Áron (Csömör), Alasztics Marcell (Haladás); mezőnyjátékosok: Dávid Richárd, Komáromi Péter, Tatai József, Boromisza Dániel (mind Veszprém), Kondás Kristóf (DEAC), Hajmási Milán (Haladás), Miklós Tamás (FK Székelyudvarhely, Klacsák Bence (Dunaferr), Boznánszky Gábor (Aramis), Takács Zoltán, Rábl János (mindketten MVFC), Siska Gergő (Nyírgyulaj).
Kapusok: Vlad Iancu, Petrișor Tonița (mindketten Dévai Autobergamo), Andrei Grigoraș (FK Székelyudvarhely); mezőnyjátékosok: Paulo Ferreira, Adrian Pânzaru mindketten (Autobergamo Deva), Felipe Oliveira (Napoli), Mimi Stoica, Daniel Crăciun (mindketten Galaci United), Ique Ribeiro (Cartagena), Mánya Szabolcs, Csoma Alpár (mindketten FK Székelyudvarhely), Marinică Plugaru (Dunărea Călărași), Szőcs László, Cristian Matei (mindketten Csíkszeredai Imperial Wet).
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!