Răzvan Burleanu jelenleg a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elnöke, az Európa Labdarúgó-szövetség (UEFA) végrehajtó bizottságának és a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) elnökségi tanácsának tagja. Idén ősszel megpályázza a Mihai Covaliu által vezetett Román Olimpiai és Sportbizottság (COSR) alelnöki pozícióját.
A posztot jelenleg Elisabeta Lipă, a Nemzeti Sportügynökség vezetője és Camelia Potec, a Román Úszó és Modern Ötpróba-szövetség elnöke tölti be.
Răzvan Burleanu a 2014-es FRF-elnökválasztás megnyerése előtt a Román Minifutball-szövetség elnöke és az Európai Minifutball-szövetség első elnöke volt.
A 2018-as és 2022-es választásokon ismét megerősítették tisztségében.
2021 áprilisában 4 éves ciklusra beválasztották a FIFA elnöki tanácsába, ezzel ő lett a legfiatalabb tag. A mandátum az UEFA végrehajtó bizottságának tagságával is egyenértékű.
A COSR-nél a választásokat szeptemberben tartják.
A magyar állami támogatások bizonytalanságáról, a Sepsi OSK pénzügyi helyzetéről és a klub jövőjéről is beszélt Diószegi László a Tusványoson. A klub tulajdonosa szerint nincs pánik, de ideje nyíltan beszélni a problémákról, mielőtt túl késő lenne.
A Corvinul elleni vereségről, az FK Csíkszereda pénzügyi helyzetéről, az önkormányzati támogatások hiányáról, Kleinheisler László távozásáról és a klub jövőjéről is őszintén beszélt Szondy Zoltán a Buzánszky Jenő Sportteraszon, a 35. Tusványoson.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Cikkünkben összegyűjtöttük, hogy lehet önkéntes alapon fizetni az egészségbiztosítást, mekkora összegről van szó, és milyen időtartamra szól a biztosítás.
Egy férfi leköpte Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti Nyugati pályaudvaron, ahová a kormányfő Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel együtt érkezett, hogy ismertesse a 3500 milliárd forintos Baross Gábor Vasútfejlesztési Programot.
Ikertestvére amszterdami útja miatt illegális schengeni tartózkodással gyanúsították meg a Politico újságíróját a kolozsvári reptéren. Több tengerparti üdülőhely maradt áram nélkül a hálózat túlterheltsége miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!