A H3RO Mamaia elnevezésű múlt hétvégi megmérettetésen a próbákat szuper sprint, sprint, olimpiai és fél (half) távon bonyolították le. Az UTC színeiben Dénes Mózes Boglárka, Nemes Zoltán, Mózes Tamás és Sinka Zsolt féltávon vettek részt, ami 1900 m úszást, 90 km kerékpározást és 21 km futást foglalt magában.
A legutóbbi féltávos H3RO Mamaia versenyükhöz képest minden sportoló egyéni legjobbjával fejezte be a küzdelmet.
A székelyföldi sportolók dobogós helyezésekkel is büszkélkedhetnek, Dénes Boglárka (időeredménye: 5 óra, 41 perc és 48 másodperc) a nők nyílt versenyében az ötödik helyen végzett, amit pénzjutalommal díjaztak, a korosztályában pedig a dobogó első helyére állhatott fel.
Mózes Tamás kevéssel maradt le az első helyről (idő: 5:13:21), aki szintén díjazásban részesült, és a második helyen végzett kategóriájában.
Nemes Zoltán (idő: 5:03:32) több mint egy percet tudott javítani előző versenyéhez képest, Sinka Zsolt (idő: 5:26:14) pedig közel 20 perccel bizonyult gyorsabbnak az előző féltávos küzdelemhez viszonyítva.
Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.
A székelyföldiek már előzetesen elérték, hogy jövőben a legjobbak között szerepeljenek a labdarúgó Szuperligában. Megvan a második együttes kiléte is, aki a legjobbak között kezdheti az új idényt.
Provokatív plakátok jelentek meg csütörtök reggelre több helyszínen Csíkszeredában, illetve a taplocai iskolaközpont közelében is, amelyeken George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltjének hírhedt kijelentései olvashatók.
Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
Letépte a magyar nemzeti színű szalagot a nándorfehérvári diadal emlékművéről, és helyére román trikolórt idéző pántlikát kötött egy belgrádi román férfi, aki szerint „mindenhol ellopják a történelmünket a magyarok”.
Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!