Az elmúlt évtizedek során a két intézmény a sportteljesítmény és a minőségi oktatás meghatározó szereplőjévé vált, generációk sportolóinak nevelésével, a versenyszellem, a fegyelem és a kiválóság értékeinek közvetítésével.
Szinte zsúfolásig megtelt sportolókkal, edzőkkel, tanárokkal, hivatalos személyekkel és érdeklődőkkel kedden délután a Kultúrpalota nagyterme. Az ünnepség elején Kádár Zoltán műsorvezető baráti beszélgetésre kérte fel a színpadra az Iskolás Sportklub és a Szász Albert Sportlíceum igazgatóját, Gyarmati Ferencet, illetve Csíki Zsoltot. Felidézték, hogyan kerültek kapcsolatba a két intézménnyel, amelynek később a vezetőivé váltak, majd a tevékenységükről és az elért eredményekről beszéltek.

Ezután felemelő pillanat következett, a közönség állva tapsolta meg a két intézmény jelenlévő, korábbi tanárait, majd egyperces néma csenddel emlékeztek meg az iskolák egykori megalapítóiról.
A program folytatásában Marosvásárhely polgármestere, Soós Zoltán tartott ünnepi beszédet, amelyben a két intézmény jelentőségét emelte ki a város sportéletében, valamint rámutatott az oktatás és a sport kapcsolatára.
„A sportolók példát mutatnak a helyi közösség számára, bizonyítanak nemcsak az országos, hanem a nemzetközi sporteseményeken, és egyre messzebb viszik a város hírnevét” – fogalmazott az elöljáró.

Soós Zoltán megjegyezte, a két intézmény tevékenysége jól mutatja, hogy egyértelműen van jövője a marosvásárhelyi sportnak, éppen ezért a városvezetés számára az egyik legjobb befektetés, hogy segítse a gyerekek és fiatalok fejlődését.
Kiderült, hogy korábban egy különleges egyezmény is született négy intézmény között, amelyek együttműködési szerződést írtak alá egymással: a Szász Albert Sportlíceum partnerei Magyarországról a jászberényi Szent István Sport és Általános Iskola, valamint a szerbiai Adából a Cseh Károly Általános Iskola és Kragujevacból a Dragisa Mihajlovic Általános Iskola.

Természetesen nem maradhatott el az egybegyűltek szórakoztatása sem, a Szász Albert Sportlíceum ritmikus sportgimnasztika csapata látványos bemutatót tartott.
Ezt követően újabb beszédek következtek, többek között a Tanügyminisztérium államtitkára, Kallós Zoltán és az Országos Sportügynökség elnöke, Thomas Moldovan szólalt fel és méltatta az intézmények tevékenységét.
Vincze Loránt, az RMDSZ európai parlamenti képviselője elfoglaltsága miatt nem tudott jelen lenni a rendezvényen, de videóüzenetben jelentkezett be. A marosvásárhelyi származású politikusról kevesen tudják, hogy a Sportiskolánál atlétikázott. Mint kiemelte, Marosvásárhelyen a sport jó kezekben van, a két intézmény vezetője áldozatos munkát végeznek.

Szintén videóüzenetet küldött a város két elismert sportolója, az egyaránt három olimpián indult Szőcs Bernadette asztaliteniszező és Trandafir Norbert úszó, de még a Román Labdarúgó-szövetség nemrég újraválasztott elnöke, Răzvan Burleanu is videóban fejezte ki elismerését a két intézmény vezetői, tanárai és sportolói felé.
A rendezvény végéhez közeledve hosszas díjátadás szerepelt műsoron, mindenkinek emlékérméket nyújtottak át. A két intézmény korábbi igazgatói, diákok, akik jelenleg tanárok, vagy csapatokat vezetnek vették az elismerést, majd az Iskolás Sportklub és a Sportiskola együtt díjazta a legmeghatározóbb sportolóit, akik az évek során kimagasló eredményeket értek el egyéni és csapasportokban egyaránt.
Végül a partnerklubok, a Marosvásárhelyi VSK, a Mureșul, a CSU, a Marosvásárhelyi SE, a Szászrégeni ISK és a Segesvári ISK képviselői is színpadra léptek, a közel kétórás ünnepi műsor pedig állófogadással zárult.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!