A férfi párosok csoportküzdelmeivel kezdődött hétfőn reggel a patinás pécsi Lauber Dezső Sportcsarnokban az első ifjúsági teqball Európa-bajnokság, amelyen 15 ország 49 versenyzője szerepel.
A romániai válogatott színeiben a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team játékosai, Simó Bence és Gergely Péter kisebb megingással ugyan, de három magabiztos győzelemmel kezdett a szlovákok, a bolgárok és a csehek ellen.
Ennek köszönhetően továbbjutottak az elődöntőbe, ami azt jelenti, hogy bebiztosították a bronzérmet, és ezzel teljesítették a minimális célkitűzést.
Még hátra volt azonban a magyarok elleni rangadó a csoportelsőségért, amelyen az első kiemelt Hercegfi Máté és Varga Dániel könnyedén, 12:4-re nyerték az első játszmát. A másodikban a székelyföldi sportolók viszont szorosabbá tették a párharcot, de 12:8-ra ebben is alulmaradtak.
A magyar csapat győzelmével megszerezte a csoport első helyét, míg a román válogatott a második pozícióban végzett. Az elődöntőben az esélyesebb dán együttes lesz az Ilyés Szabolcs szövetségi kapitány és Györgydeák Apor másodedző által irányított Románia ellenfele.
Ezt a mérkőzést már csak kedden rendezik, Simó Bence és Gergely Péter részéről pedig kisebb bravúrra lenne szükség a döntőbe jutáshoz.
Kora délután következett a női egyéni, ahol Lakatos Kriszta simán győzte le szlovák és lengyel ellenfelét, majd megküzdött a magyarországi Speth Veronikával, akivel szemben szetthátrányból fordítva nyert. A csoport első helyéért vívott meccsen újra elveszítette az első játszmát, majd a második végén vezetett, de egy vitatott bírói döntés miatt kikapott, így a második lett.
Ezzel bejutott az elődöntőbe, és a férfi pároshoz hasonlóan szintén bebiztosította a bronzérmet.
A legjobb négy között kedden a bolgár Angelina Atanasova ellen játszik a fináléba kerülésért.
A hétfői versenynap a férfi egyéni, valamint a vegyespáros csoportküzdelmeivel folytatódik, míg a női párosok kedden reggel állnak asztalhoz. A romániai együttest férfi egyéniben Gergely Péter, vegyesben a Simó-testvérpár, Bence és Boglárka, míg női párosban Simó Boglárka és Lakatos Kriszta képviselik.
A négyes döntőket a keddi játéknapon bonyolítják le, ekkor avatnak kontinensbajnokokat mindegyik kategóriában.
Kétszer is előnyben volt a kincses város együttese az újonccal szemben a labdarúgó Szuperliga mérkőzésén. Már úgy tűnt, hogy érvényesül a papírforma, csakhogy a ráadásban megítéltelek egy büntetőt a hazaiaknak.
Hősies küzdelem, drámai hajrá és egy bátor tizenegyes – az FK Csíkszereda döntetlent harcolt ki a Kolozsvári CFR ellen. A lefújás után Ilyés Róbert, Eppel Márton, Pászka Lóránd, Hegedűs János és Hindrich Ottó értékelték a találkozót.
Nagy erejű robbanás történt pénteken Bukarestben egy ötödik kerületi tömbházban – közölte a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU).
Nem azé a magánnyugdíj-alapokban levő pénz, akinek a nevén van, hanem az államé – állapította meg az ombudsmani hivatal a parlament által a héten elfogadott, vitatott jogszabály kapcsán, amely korlátozza a hozzáférést a pénzhez.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) elnöke kijelentette: az adóhivatal ellenőrzéseket tart azoknál, akik drága luxusautókkal furikáznak, de a bevallott jövedelmük alapján nem futhatja ilyen járművekre.
Nem értem, miért kell a Nobel-díjból román–magyar kérdést csinálni. Az elegancia hiányát sem igazán értem, mármint a „vesztes” részéről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!