A cseh szakember szerződését az Academica Clinceni elleni bajnoki előtt felfüggesztették a Szeben megyei labdarúgóklubnál, amely fegyelmi eljárást is indított az edzővel szemben. Sajtóhírek szerint Duhrin azt követően vált kegyvesztetté a klubnál, miután nyilvánosságra hozta a Valentin Gheorghe klubelnökkel folytatott beszélgetés hangfelvételét.
Medgyesen gyorsan megtalálták Dusan Uhrin utódját, a csapat irányítását Jorge Costa veszi át.
A cseh trénerhez hasonlóan a portugál edző is megfordult korábban a Kolozsvári CFR-nél. Érdekesség, hogy Costát az egyenlítői-guineai válogatott szövetségi kapitányaként nevezték ki a napokban, de úgy tűnik, meggondolta magát és mégis Európában marad.
A korábbi középhátvéd 50 alkalommal szerepelt a portugál válogatottban, világ- és Európa-bajnokságon is részt vett. A CFR-t a 2011–2012-es idényben készítette fel, a bajnokság végén, a Bukaresti Rapidtól elszenvedett súlyos hazai vereség (0–5) után menesztették. Ekkor a kolozsvári csapat az első helyen állt a tabellán, és később – Ioan Andone vezetésével – meg is nyerte a bajnoki címet.
Jorge Costa legutóbb az indiai Mumbai City együttesét edzette, előzőleg többek között a gaboni válogatottat és a Bragát irányította.
A román élvonal jelenlegi idényében a Medgyesi Gaz Metan a második klub, amely már a szezon elején vezetőedzőt vált. Korábban a Bukaresti Dinamonál közös megegyezéssel szerződést bontottak Gheorghe Mulțescuval, akinek a helyét Cosmin Contra vette át.
A „gázasok” öt forduló után két győzelem és három vereség mellett nyolcadikok a tabellán, vasárnap pedig az FC Hermannstadttal játszanak megyei derbit Medgyesen.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Halálosan megfenyegette és megtámadta az aradi székhelyű Maros-ártér Tájvédelmi Körzet parkőreit egy fatolvajokból álló csoport.
Nagy romboló erejű robbanóanyagot és annak működésbe hozásához szükséges gyutacsokat találtak Szerbiában a Magyarországot Szerbiával összekötő gázinfrastruktúra közvetlen közelében – tájékoztatta Aleksandar Vucic szerb elnök Orbán Viktor miniszterelnököt.
A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!