HIRDETÉS

Drámai csata a szerbekkel, ötméteresekkel jutottak elődöntőbe a magyarok

Tátrai Dávid ünnepel, miután gólt szerzett Szerbia ellen
Fotó: MTI/Illyés Tibor

A magyar férfi vízilabda-válogatott 10–10-es döntetlen után ötméteresekkel 15–14-re legyőzte pénteken az olimpiai címvédő szerb csapatot a horvátországi Európa-bajnokság zágrábi negyeddöntőjében, így a legjobb négy közé jutott.

Varga Zsolt szövetségi kapitány ezúttal Szeghalmi Zsombort és Molnár Eriket hagyta volna ki a 15 fős keretből, azonban utóbbi az utolsó pillanatban – az európai szövetség engedélyével – mégis lehetőséget kapott Hárai Balázs betegsége miatt.

A magyar csapat a ráúszásnál elhozta a labdát, majd egy bejátszást követően emberelőnyt kapott, azt pedig Tátrai lövésével kihasználta. A válasz azonnal érkezett a riválistól, amely egy perccel később szintén gólra váltotta első fórját, így hamar fordított. Noha mindkét szakvezető a védekezés fontosságát hangsúlyozta a rangadó előtt, ehhez képest mindkét csapat betalált a második emberelőnyéből is. Ezt követően viszont elrontott lövések következtek, a kapusok között pedig Bányainak volt először védése, sőt, később kettős emberhátrányban is hárított.

HIRDETÉS

Végül Fekete bombagóljával egyenlő volt az állás az első nyolc perc után.

A folytatásban az előző két olimpián győztes szerb csapat ötméteresből ismét vezetést szerzett, a magyarok viszont szimpla és kettős emberelőnyben sem tudtak egyenlíteni, mert Vigvári Vince a blokkba, míg Tátrai kapu mellé lőtt. Bányai védéseinek köszönhetően nem tudott ellépni az ellenfél, az újabb fórnál pedig Fekete már nem hibázott, majd az FTC pólósa emberhátrányban labdát is szerzett. A játékrész utolsó perceiben mindkét fél – a magyarok részéről Vigvári Vendel – megúszásból volt eredményes, így

a csapatok döntetlennel vonultak a nagy szünetre.

Térfélcserét követően is remekelt a Szolnok magyar kapusa, elöl pedig Vigvári Vince a testvéréhez hasonlóan megúszásból iratkozott fel a góllövők közé, a szerbek viszont pazar bejátszásból egyenlítettek. A válogatottak végig fej fej mellett haladtak, de ebben a periódusban eleinte a magyaroké volt az előny – Vigvári Vince értékesítette a büntetőjét –, majd a szerbek egyenlítettek fórból.

Aztán fordult a kocka, Szerbia vezetett, ekkor a magyarok egyenlítettek, méghozzá Tátrai harmadik találatával, melyet kettős előnyben lőtt a jobb sarokba. A slusszpoént Vigvári Vince keresztlécről bevágódó lövése jelentette az utolsó pihenő előtt.

Az utolsó nyolc percre a szerbek kapust cseréltek, a beálló Filipovic azonnal védéssel mutatkozott be, majd megúszásból azonnal ismét egyenlő lett az állás.

Ezt követően mindkét oldalon pontatlan lövések következtek, a kapusokat rendre kisegítette a kapufa. Kevesebb mint két perccel a vége előtt a szerbek tudtak elmozdulni a kilenc gólról, amikor sikerült kihasználniuk egy emberelőnyt, de Vigvári Vince azonnal egyenlített a támadó idő lejártakor eleresztett lövéssel. Az újabb szerb fórnál Fekete blokkolta a rivális egyik legnagyobb klasszisa, Mandic lövését, így a magyarok a győzelemért támadhattak, ezért Varga Zsolt szövetségi kapitány időt is kért. Az akcióból Nagy Ádám lövését kivédte Filipovic, de a magyar csapatnál maradt a labda,

azonban gól már nem született, ezért az idegek csatája következett.

Az ötméteresekre Gyapjas állt a kapuba, elsőre azonban nem tudott hárítani, a szerbeknél pedig visszakerült Mitrovic, de ő sem védett. Az egész meccsen minden lövését elrontó Radulovic kiejtette a labdát a kezéből, a csapatkapitány Pohl viszont nem hibázott. A harmadik és negyedik szerb ötös már bement, ahogy Tátrai és Vigvári Vince is magabiztosan bombázott a kapuba. Mandic már úgy lőtt, ha hibázik, kiesik a szerb csapat, de ezt még „túlélte” a rivális, azonban Fekete,

aki tavaly az ötösökkel megnyert vb-döntőben kihagyta a maga lövését, ezúttal eldöntötte a párharcot.

Így a magyarok örülhettek a végig izgalmas meccs végén, melyen egyik gárda sem tudott két góllal vezetni.

A világbajnok, ezzel olimpiai kvótás magyar együttes javarészt fiatal tehetségekkel szerepel a kontinensviadalon, így már az kisebb meglepetés volt, hogy csoportelsőként rögtön a nyolc közé jutott. Ott aztán a hat olimpiai bajnokkal felálló szerbeket is felülmúlta az idegek csatájában.

A legutóbbi Eb-n második magyarok a folytatásban a címvédő horvát és a világbajnoki ezüstérmes görög csapat negyeddöntős párharcának győztesével találkoznak vasárnap 17.30-tól.

Frissítés

Romániának esélye sem volt az előző Eb-n bronzérmet szerzett spanyolokkal szemben, kiütéses vereséget szenvedett. Vasárnap az Olaszország–Montenegró párharc vesztesével játszik majd az 5–8. helyekért.

Spanyolország–Románia 24–7 (6–2, 4–2, 7–1, 7–2)

Frissítés

A horvátok a szünetet követően magabiztos játékkal verték a görögöket, így megismétlődik az előző Eb döntője, amikor Horvátország 10–9-re nyert Magyarország ellen.

Horvátország–Görögország 13–8 (3–3, 2–3, 4–0, 4–2)

Férfi vízilabda Eb, negyeddöntő:
Magyarország–Szerbia 15–14 (3–3, 2–2, 4–3, 1–2, 5–4) – ötméteresekkel
magyar gólszerzők: Vigvári Vi. 5, Tátrai 4, Fekete 3, Vigvári Ve., Nagy Á., Pohl 1-1
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Botrányt keltettek a szülők a gyerekeik karcfalvi ifjúsági hokimeccsén

Szokatlan és feszültségektől sem mentes jelenetek zajlottak le múlt hétvégén Karcfalván, a Felcsík SK–Gyergyószentmiklósi ISK U15-ös korosztályú hokidöntőn. A szülők egy része a játékvezetőknek esett volna, a biztonságiaknak kellett közbelépniük.

Elhúzott a Gyergyói HK, száguldott utána a Csíkszeredai Sportklub

A végjátékban kapcsolt rá a Csíkszeredai Sportklub, amikor a Gyergyói Hoki Klub már hárommal vezetett, így ők kerültek közelebb, hogy megnyerjék a jégkorong Erste Liga idei kiírását.

Székelyhon

Két fiatal rezidens orvos halt meg két hét alatt

Két hét leforgása alatt két fiatal rezidens orvos halt meg Moldvában; mindketten a gasztroenterológiai osztályon teljesítettek ügyeletet, egyikük a iași -i Sf. Spiridon kórházban, a másik Bârladon.

`
Krónika

Teljes áramszünet húsvétkor? Cáfolnak a példátlan óvintézkedéseket foganatosító hatóságok

Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.

Krónika

Árvíztől tartanak egy erdélyi gát megrepedt betonfala miatt, a vízügy nyugalomra int

Nem fenyegeti veszély a lakosságot és az infrastruktúrát, a Hunyad megyében található Valea de Pești (magyarul halasvölgyet jelent) gát normál paraméterekkel működik – közölte csütörtökön az Országos Vízügyi Igazgatóság.

Főtér

Az USR beállt Nicușor Dan mögé, aztán a BEC kirúgta onnan…

… egy polgármester úgy beszólt Victor Pontának, hogy az szökőárnak is beillene… és a mutáns tél váratlanul kapta magát és feldobta a talpát.

Ez is érdekelheti

Éremeső Domaszéken, remekeltek az ifjú székelyföldi dzsúdósok

Negyven dobogós helyezést szereztek a székelyföldi korosztályos cselgáncsozók az elmúlt hétvégén a magyarországi Domaszéken megrendezett nemzetközi Tökmag és Mindenki Aranyérmes elnevezésű versenyen.

Csíki dobogós helyezések a békéscsabai nemzetközi tekvandóversenyről

Székelyföldi sportolók is részt vettek a Békéscsabán megrendezett nemzetközi tekvandó viadalon, az Olimpiai Reménységek Versenyén (Olympic Hope Competition). Dombi Gyula tanítványai mindhárom éremből szereztek. Szép csíki sikerek születtek.

Asztalitenisz – a reflexek csatája (videóval)

Az asztalitenisz nemcsak gyorsaság, hanem technika, stratégiai gondolkodás és mentális erő is. Videónk bemutatja egy hivatásos játékos edzését, reflexfejlesztő módszereit és a koncentráció fenntartásának technikáit.

Tévében a székely hokidöntő hatodik felvonása – a csütörtöki sportműsor

Bajnokot avathatnak csütörtökön este a jégkorong Erste Ligában, a székely párharc hatodik mérkőzését az M4 Sport tévécsatornán követhetjük. Elkezdődik a román női kosárlabda-bajnokság fináléja is, amelyben a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC szerepel.

Kecsesen siklottak a jégen a rekreációs műkorcsolyázók

A rekreációs műkorcsolyázóknak szóló Bucharest Open nevet viselő viadallal zárult a 2024–2025-ös hazai műkorcsolyaszezon, az otopeni-i Allianz Țiriac Arénában lebonyolított versenyen a székely sportolók szorgalmasan gyűjtögették az érmeket.

Kialakul a legjobb négy mezőnye a Bajnokok Ligájában – a szerdai sportműsor

Újabb szuperrangadókat rendeznek a legrangosabb európai kupasorozatban. A Real Madrid háromgólos hátrányt kell ledolgozzon, a Bayern az Inter Milan otthonában kéne fordítson. Szerepel még a kínálatban kézilabda, kerékpár, vízilabda, tenisz és röplabda.

Edzésként indultak el a terepfutóversenyen, érem lett belőle

A Sepsiszentgyörgyi Iskolás Sportklub öt sportolója tette le névjegyét a vasárnap, Botoșaniban zajlott terepfutó Román Kupán. Horovitz Hanna tanítványai három érmet vittek haza.

A Duna World közvetíti a GYHK–Sportklub meccset – a keddi sportműsor

Az egyik csapat közelebb kerül a jégkorong Erste Liga megnyeréséhez, Gyergyószentmiklóson rendezik a döntő ötödik felvonását. A labdarúgó Bajnokok Ligájában a negyeddöntők visszavágói közül kettőt játszanak.

Dobogón a háromszéki motorosok

Dobogós helyen zárták a háromszéki motorosok az országos motokrossz-bajnokság 2. fordulóját, Tompa Krisztián második, Ördög Zoltán pedig harmadik lett a ciolpani-i TCS Racing Parkban megtartott erőpróbán.

Fángli Henrietta a magyar úszóbajnokság legértékesebb női sportolója

A marosvásárhelyi Fángli Henriettát választották a hétvégén lezárult magyar országos úszóbajnokság legértékesebb női sportolójának. Az elismerést azzal érdemelte ki, hogy világbajnoki szintidőt úszott, egyben két versenyszámban is megdöntötte a rekordot.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!