A volt világelsőt versenyen kívül ellenőrizték augusztusban, és a mintájában a tiltólistán szereplő trimetazidint találtak. A sportág tisztaságát felügyelő szervezet (ITIA) azonban elfogadta azt az érvelését, hogy a nem receptköteles melatonin okozta a pozitív tesztet, amelyet a 23 éves játékos az időeltolódás miatti fáradtságra vett be. Emellett a tiltott anyag szintje épphogy átlépte a határértéket.
Swiatek javarészt már letöltötte büntetését, mivel szeptember 22. és október 4. között – játékengedélyének felfüggesztése miatt – kihagyott három tornát, így már csak nyolc nap van hátra az eltiltásából.
Korábban a férfi világelső Jannik Sinner is fennakadt a doppingszűrésen: márciusban az Indian Wellsben rendezett tornán kétszer is pozitív lett a tesztje. Az olasz kiválóság szervezetében egy teljesítményfokozó hatású anabolikus szteroidot találtak, de az ITIA megállapította, hogy nem a sportoló a hibás, ugyanis a gyógytornásza olyan sprayvel kezelte saját megvágott ujját, ami ezt a tiltott szert tartalmazta, és a masszázs során érintkezett Sinner testével. Ezért az ITIA felmentette Sinnert, a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) viszont szeptemberben legalább egy évre szóló eltiltást kért rá.
Közel nyolcezren énekelték teli torokból az Ismerős Arcok Nélküled című dalát a Sepsi Duna Arénában a FCSB elleni mérkőzés előtt. Diószegi László klubelnök szerint ez a válasz azoknak, akik az utóbbi időben megkérdőjelezték a csapat identitását.
Lüktető volt a ritmus a labdarúgó Szuperliga 4. fordulójának zárómeccsén. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és az FCSB is odatette magát, helyzetek sokaságát dolgozták ki. A háló érintetlen maradt.
Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.
Kedden 16 órakor a tervek szerint megnyitják a forgalmat az A3-as észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti 12,24 kilométeres szakaszán.
Az európai államok közel kétharmada készül emelni a férfiak nyugdíjkorhatárát, háromnegyedük pedig a nőkét is a 2060-as évek végéig a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet Pensions at a Glance 2025 című jelentésén alapuló tanulmány szerint.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!