A volt világelsőt versenyen kívül ellenőrizték augusztusban, és a mintájában a tiltólistán szereplő trimetazidint találtak. A sportág tisztaságát felügyelő szervezet (ITIA) azonban elfogadta azt az érvelését, hogy a nem receptköteles melatonin okozta a pozitív tesztet, amelyet a 23 éves játékos az időeltolódás miatti fáradtságra vett be. Emellett a tiltott anyag szintje épphogy átlépte a határértéket.
Swiatek javarészt már letöltötte büntetését, mivel szeptember 22. és október 4. között – játékengedélyének felfüggesztése miatt – kihagyott három tornát, így már csak nyolc nap van hátra az eltiltásából.
Korábban a férfi világelső Jannik Sinner is fennakadt a doppingszűrésen: márciusban az Indian Wellsben rendezett tornán kétszer is pozitív lett a tesztje. Az olasz kiválóság szervezetében egy teljesítményfokozó hatású anabolikus szteroidot találtak, de az ITIA megállapította, hogy nem a sportoló a hibás, ugyanis a gyógytornásza olyan sprayvel kezelte saját megvágott ujját, ami ezt a tiltott szert tartalmazta, és a masszázs során érintkezett Sinner testével. Ezért az ITIA felmentette Sinnert, a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) viszont szeptemberben legalább egy évre szóló eltiltást kért rá.
Csodálatosra sikerült a mindössze 19 éves Alin Techereș élete első gólja a felnőttek között: a Sepsi OSK balhátvédje szenzációs rabonával talált be a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 2. Liga 8. fordulójában.
Mindhárom pontot begyűjtötte a Bukaresti Steaua otthonában a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyolcadik fordulójában, ezzel hatalmas lépést tett az élvonalba való feljutás felé.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Meggyilkoltak egy 18 éves diáklányt pénteken a Bihar megyei Pelbárthidán, az áldozat holttestét a mezőn találták meg. A Krónika megtudta, hogy a diák a borsi szakképző líceum tanulója volt, és két éve folytatott gyakorlatot a szülőfaluja farmján.
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!