Szerdától vasárnapig a városi sportcsarnokban közel háromszáz fiatal sportoló állt asztalhoz, a hazaiak, a Székelyudvarhelyi ISK együttese 24 sportolóval a rajtnál címvédésre készültek – ez részben sikerült.
Előbb a csapatok mérték össze erejüket. Itt a a Toró Dávid, Sebők Márton, Bărdaș Márk és Gelei Kristóf alkotta ISK a negyeddöntőben ádáz küzdelemben maradt alul a Slatina ellen, összesítésben az ötödik helyet szerezte meg.
Toró Dávid rögtön vigasztalódhatott a párosok csatájában. A kolozsvári Alexandru Pop az oldalán nem találtak legyőzőre, így akárcsak tavaly, idén is aranyérmes lett párosban az udvarhelyi asztaliteniszező. Ezen szakágban még született egy hazai érem: a Sebők Márton–Ianis Grigoraș (utóbbi Marosvásárhelyi ISK) duó a harmadik helyen zárt.
Egyéniben Toró Dávid jutott a legtovább, őt az elődöntőben múlták felül, így bronzérmet akasztottak a nyakába.
Az ISK két edzője, György István és György Szilárd úgy foglalta össze, hogy ezúttal is szép eredmények születtek, az egy arany- és a két bronzérem nem szorul magyarázatra, akárcsak a rekord számú udvarhelyi kvalifikációs hely sem a döntő tornán. Egyszóval, jó úton van a az udvarhelyi asztalitenisz utánpótlása.
A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.
Folyamatos bírságok sújtják az FK Csíkszeredát a székely és magyar szimbólumok lelátókon való használata miatt. Az első figyelmeztetés után már három pénzbüntetés is érkezett, miközben a klub minden döntést megfellebbezett.
Nyilvánosságra hozták azt az elképesztő térfigyelő kamerás felvételt, amely rögzítette, ahogyan egy autó Nagyváradon átrepül egy körforgalmon, majd két másik jármű felett is.
Rendőrségi eljárás indult, miután Daniel Cioabă önjelölt „romániai romakirály” fia a beszámolók szerint teherbe ejtette 14 éves „menyasszonyát”, akit a szülők választottak ki számára.
Sokan számolnak be arról, hogy a villanyszámla-ársapka júliusi eltörlése után nagyjából megduplázódott a havi kiadás. Így nem csoda, hogy a háztartások nagy része új szokások kialakításán dolgozik a villanyáram-fogyasztás csökkentése érdekében.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!