A csapatot Bartus Attila és Buti László edzők kísérték el a fedettpályás versenyre. Az első napon, szombaton a lányok távolugrásban és a 60 méteres síkfutásban, míg a fiúk 60 méteres sprintversenyben álltak rajthoz. Mezei Kamilla kiváló teljesítményt nyújtott távolugrásban, mindössze hat centiméterrel maradt le a döntős mezőnytől, végül 4,39 méteres eredménnyel zárta a versenyt.
A legkiemelkedőbb szombati eredményt Szikszai Csaba érte el a 60 méteres síkfutásban. Az előfutamban 7.71 másodperces idővel kvalifikálta magát a döntőbe, ahol tovább javított, és 7.63 másodperces teljesítménnyel a hatodik helyet szerezte meg.
Vasárnap a fiúk távolugrása, valamint mindkét nem számára a 60 méteres gátfutás következett. A fiúknál Császár Bence és Osváth Péter egyéni csúccsal fejezte be a távolugrást, míg Tóth Péter mindössze négy centiméterrel maradt el a döntős helyezéstől, így kilencedik lett.
A 60 méteres gátfutásban Szikszai Csaba ismét remekelt: előfutamában 9.68 másodperces idővel bejutott a döntőbe, ahol tovább javította egyéni legjobbját (9.48). A kiváló teljesítmény azonban ezúttal a negyedik helyre volt elegendő, mindössze öt századmásodperccel maradt le a dobogóról. A lányok mezőnyében Gagiu Abigél teljesítette a 60 méteres gátfutást, míg László Katinka pechesen az előfutamban elesett, így nem jutott döntőbe.
A székelyudvarhelyi atléták teljesítménye figyelemre méltó annak tükrében, hogy a versenyszámokra nem a legjobb körülmények között tudnak készülni.
A sprinterek mindössze egy 30 méteres futófolyosón tudnak edzeni a 60 méteres versenyekre, míg a gátfutók csupán 2-3 gátat tudnak használni az előírt 60 méteren elhelyezett öt gát helyett. A 2011-es születésű sportolók számára további kihívást jelent, hogy a versenyeken az egy évvel idősebb, 2010-es korosztályba sorolják őket, így fizikailag fejlettebb ellenfelekkel kell megmérkőzniük.
Nem csak a pályán mutatott játékkal vannak súlyos gondok a háromszéki együttesnél, hanem a mentalitás és a hozzáállás sem megfelelő – árulta el Ovidiu Burcă, a piros-fehérek vezetőedzője. A Corvinul elleni vereség után csalódottan értékelt a szakember.
Lejátszotta harmadik mérkőzését a labdarúgó 2. Liga idei kiírásában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, ám a várva várt hazai bemutatkozás vereséggel zárult: hétfő délután a Vajdahunyadi Corvinul 2–0-ra nyert a Sepsi Duna Arénában.
Kereskedelmi egység épülete gyulladt ki Parajdon hétfőn éjszaka, a helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók.
A második világháborút lezáró béketárgyalásokon a győztes nagyhatalmak többsége érzékelte, hogy a trianoni határok igazságtalanok voltak Magyarország számára, és valamilyen korrekcióra lenne szükség.
Az elmúlt öt egyetemi évben (2019–2024) több mint 55 000 külföldi hallgató végzett alap-, mester- és doktori képzésen romániai egyetemeken – derül ki a Profit.ro által ismertetett hivatal
További híreink: a román külügy is reagált Trump és Putyin alaszkai csúcstalálkozójára, a hétvégén pedig viharok, záporok váltják a kánikulát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!