A szeptember 17-20. között lezajlott rendezvényen 29 középiskola közel 600 diákja versengett nyolc sportágban. A sportolimpia fővédnökének a csíkszeredai születésű alpesi sízőt, a Magyar Sí-szövetség elnökét, Miklós Editet kérték fel.
A Márton Áron Főgimnázium (MÁG) diákjai atlétikában, úszásban, lány és fiú kézi-, valamint kosárlabdában voltak érdekeltek, a Segítő Mária Gimnáziumot (SM) atlétikában Imre Eszter képviselte.
A Márton Áron Főgimnázium csapatsportokban három dobogós helyezést szerzett, lány kosárlabdában arany-, míg fiú kosár-, illetve kézilabdában ezüstérmet szereztek. A csapatsportok mellett egyéniben is termett babér a csíki sportolóknak, Imre Eszter (SM) aranyérmet szerzett a 80 méteres síkfutásban, míg Pakot Panna (MÁG) harmadikként csapott célba 50 méteres hátúszásban.
A Márton Áron Főgimnázium diákjait Balla Szabolcs, a Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium sportolóját pedig Pitó Noémi testnevelő tanár készítette fel. A csapatokat elkísérte Szabó Előd Zsolt, a VSK Csíkszereda kézilabda csapatának edzője is.
Lány kosárlabda: MÁG–kolozsvári Báthory István Gimnázium 42:26, MÁG–szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium 34:11, MÁG– gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnázium 43:24, MÁG– székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium 34:12 és MÁG–sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Gimnázium 32:18.
Fiú kosárlabda: MÁG–Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium 47:20, MÁG–kolozsvári János Zsigmond Unitárius Kollégium 66:33, MÁG–szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium 56:36 és MÁG– kézdivásárhelyi Nagy Mózes Gimnázium 23:33.
Lány kézilabda: MÁG–szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium 22–17, MÁG–krasznai Cserey–Goga Szakközépiskola 19–21 és MÁG– székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium 20–20.
Fiú kézilabda: MÁG–sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium 15–14, MÁG–székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium 10–10, elődöntő: MÁG –szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium 22–15, döntő: MÁG–krasznai Cserey-Goga Szakközépiskola 13–27.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!