Bár Románia olimpiákon és világbajnokságokon is szerzett érmeket bobszánkóban, több évtizede külföldön tartják az országos versenyeket, mert Romániában nincs működőképes bobpálya
Az 1970-es évek közepén – akkor korszerűnek számító – bobpálya épült a Prahova völgyében, Szinaján. Az 1500 méter hosszú, 137 m szintkülönbségű és 13 kanyarral ellátott betonteknő jegén a múlt században számos hazai és nemzetközi versenyt rendeztek, az 1990-es évek óta azonban a sportlétesítmény folyamatosan ment tönkre, ma már használhatatlan.
Románia bobversenyeit 2007 óra Ausztriában rendezik.
Hodos László, a Csíkszeredai Sportklub elnöke előbb kiváló atléta, tízpróbázó volt, majd az 1980-as években, illetve az 1990-es évek elején bobozott, világbajnokságokon és olimpiákon vett részt. Jelenleg a Román Bob- és Szánkó-szövetség vezetőségi tagja, ő volt a február végén és március elején megtartott román bajnokág és kupaküzdelem versenyigazgatója. „Csak kettesbob versenyszámban avattunk bajnokot, a négyesbob versenyszáma elmaradt” – nyilatkozta Hodos László a Székely Sportnak.
A Csíkszeredai Sportklubot az Emil Peptea/Raul Dobre kettős képviselte, akik a Román Kupa küzdelmein ezüst, a bajnokságban pedig bronzérmet szereztek.
Kiváló hangulatban, telt ház előtt kapott gól nélkül nyerte meg a jégkorong Román Kupát a Gyergyói Hoki Klub. Történelmet írtak, először szerezték meg ezt a trófeát.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!