A marosvásárhelyi asztaliteniszező mellett további két romániai játékos, Elizabeta Samara és Ovidiu Ionescu lesz érdekelt a kontinens legjobb sportolóit felvonultató megmérettetésen. Közülük Szőcs Bernadette második helyen áll a női versenyzők európai rangsorában – az osztrák Sofia Polcanova mögött –, Elizabeta Samara a harmadik, míg a férfiak mezőnyében az idei Európa-bajnoki ezüstérmes Ovidiu Ionescu a 14. helyet foglalja el a német Timo Boll által vezetett ranglistán.
Ebben az évben Szőcs Bernadette nagyszerű meneteléssel nyerte meg a rangos tornát, hiszen mindössze egy szettet vesztett, azt is csak a döntőben, ahol 4–1-re múlta felül a címvédő, holland színekben versenyző, de kínai származású Jie Lit.
A bronzérmet Elisabeta Samara szerezte meg, aki a kisdöntőben 4–2 arányban bizonyult jobbnak a svéd Matilda Ekholmnál.
Címvédőként Románia női válogatottja a jövő évi csapat-Európa-bajnokságon is részt vehet, a férfi együttesnek viszont egy újabb selejtezőt kell játszania, miután az első szakaszban nyeretlenül, Szlovénia és Belgium mögött harmadikként zárt.
A sorsolás alapján Szerbia és Litvánia lesz az ellenfele az 1. csoportban. A mérkőzéseket májusban rendezik, a trióból pedig a két legjobb együttes kvalifikál a szeptember 3–8. között Franciaországban rendezendő seregszemlére.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!