Az első ligában játszó Csíkszeredai Imperial Wet, a Székelyudvarhelyi FK, valamint a másodosztályban szereplő Marosvásárhelyi VSK voltak a vendégei a Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyónak a hétvégén lezajlott Benedek Kupán.
A gyergyószárhegyi csarnokban körmérkőzéses rendszerven zajlott a közdelem, azaz mindenki játszott mindenkivel. Szombaton az első ligások a második vonalbeli ellenfelekkel találkoztak, és egy kivétellel a vártnál és a papírformánál jóval szorosabb eredmények születtek.
A Marosvásárhelyi VSK–Csíkszeredai Imperial Wet találkozón a szünetben 1–1-es döntetlent mutatott az eredményjelző, az első osztályba azonnali visszajutást megcélzó marosvásárhelyiek nagy küzdelemre kényszerítették a csíkiakat, akik végül három légiósuk góljaival nyertek 3–1-re.
Két ellentétes félidőt játszott egymással a Székelyudvarhelyi FK és az Inter Gyergyó. Az első játékrészben egyértelműen Jakab Zoltán együttese uralta a játékot, a házigazda gyergyóiaknak lényegében csak a szívós védekezésre futotta az erejéből. Az udvarhelyi fölény három gólban mutatkozott meg.
A szünet után azonban visszavett a tempóból az FK, nagyobb tér nyílt a gyergyóiak előtt és fel is zárkóztak 3–2-re. Közel volt egy vaskos meglepetés, de végül Székelyudvarhely nyert.
A Székelyudvarhely–Marosvásárhely és a Csíkszereda–Gyergyószentmiklós mérkőzéseket már nagyobb különbséggel tudták megnyerni az esélyesebb, élvonalbeli együttesek.
Vasárnap délelőtt a harmadik helyért szállt harcba Marosvásárhely és Gyergyószentmiklós. A vásárhelyiek 4–1-re vezettek a szünetben, de innen is talpra álltak a házigazdák, felzárkóztak, de végül a vendég csapat szerezte meg a győzelmet 5–4 arányban.
A körmérkőzéses rendszerű tornákon nem rendeznek döntőt, de így is finálénak számított a Csíkszereda–Székelyudvarhely összecsapás. Ezt a csíkiak nyerték 5–2-re, akik a mérkőzés nagy részében felülmúlták ellenfelüket, és ezzel ismét az első helyen végeztek.
„Úgy gondolom elégedettek lehetünk a második alkalommal megszervezett Benedek Kupával. A visszajelzések szerint az ellenfelek is értékelték, hogy szervezési szempontból minden a helyén volt a két nap alatt.
– foglalta össze Portik Csaba, az Inter csapatkapitánya.
Hozzátette, a mérkőzéseken az a színvonal volt jellemző, amit vártak, és mindegyik csapat számára jól jött a felkészülés ezen szakaszában, hogy iramos és szoros mérkőzéseket tudtak játszani.
Az 1. ligás csapatok számára a jövő hét végén elrajtol a bajnokság tavaszi sorozata. A második ligában egy héttel később zárul a szünet.
Teremlabdarúgó Benedek Kupa, Gyergyószárhegy
FK Székelyudvarhely–Marosvásárhelyi VSK 5–2 (3–1), gólszerzők: Csoma Alpár 2, Hadnagy István, Miklós Tamás, Csala Zsolt, illetve Boros András, Kiss Szilárd.
Gyergyószentmiklósi Inter–Székelyudvarhely 2–3 (0–3), gólszerzők: Péter András, Nagy Zsolt, illetve Kedei Barna 2, Boda Krisztián.
Csíkszeredai Imperial Wet–Gyergyószentmiklós 7–1 (3–0), gólszerzők: Florin Matei 3, Cristi Matei 2, Stefan Rakic, Tankó Levente
Marosvásárhely–Csíkszereda 1–3 (1–1), gólszerzők: Iszlai Richárd, illetve Mario Duque Velasca, Alvaro de Luiz, Victor Lopez.
Marosvásárhely–Gyergyószentmiklós 5–4 (4–1), gólszerzők: Boros András, Robert Crișan, Iszlai Richárd, Kiss Szilárd, Szabó Zsolt, illetve Nagy Zsolt 2, Berecz Norbert és Küsmödi Tamás (öngól).
Csíkszereda–Székelyudvarhely 5–2 (3–1), gólszerzők: Alvaro de Luiz 2, Stefan Rakic 2, Florin Matei, Csala Zsolt, Csoma Alpár.
A torna végeredménye: 1. Csíkszereda 9 pont, 2. Székelyudvarhely 6, 3. Marosvásárhely 3, 4. Gyergyószentmiklós 0.
A torna különdíjasai: legjobb kapus Andrei Grigoraș (Székelyudvarhely), gólkirály Florin Matei (Csíkszereda), legjobb játékos Cristian Matei (Csíkszereda).
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!