A lengyelországi Gliwice városában december 8–11. között rendezik meg a IV. teqball-világbajnokságot – jelentette be egy hónappal az esemény rajtja előtt a sportág nemzetközi szövetsége (FITEQ). A 2017-es és a tavalyelőtti budapesti viadal, illetve a 2018-as franciaországi vb után Romániát ezúttal is székelyföldi teqballosok képviselik a sportág legrangosabb megmérettetésén.
A romániai válogatott tagjai mind az öt versenyszámban érdekeltek lesznek. Györgydeák Apor, a székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team világelső versenyzője az egyéni mellett férfi, illetve vegyes párosban is elindul, Ilyés Szabolcs, valamint Miklós Tünde oldalán, míg Barabási Kinga és Dakó Katalin, a Góbék korábbi játékosai immáron a marosvásárhelyi Transilvania Teqball Team versenyzőiként vesznek részt a világbajnokságon, amelyen most debütálnak a női versenyszámok.
„A teljes járványidőszak alatt magas hőfokon edzettünk, az elmúlt másfél évben több mint húsz nemzetközi bajnokságon vettünk részt, és mindvégig a világbajnokságot vártuk” – nyilatkozta a Székely Sportnak Ilyés Szabolcs.
– tette hozzá a csapatvezető.
Az „aranyos” szereplésre az egyéni világaranglistát vezető Györgydeák Apornak van a legnagyobb esélye. A kiváló udvarhelyi teqballosnak a világranglistán második, egyéniben kétszeres világbajnok Blázsovics Ádám a fő riválisa. Ők ketten kiemelkednek a többiek közül, az erőviszonyok alapján könnyen elképzelhető, hogy a döntőben találkoznak. Férfi párosban Ilyés és Györgydeák a harmadik kiemelt lesz egy olyan erős mezőnyben, ahol a címvédő magyarországi páros mellett többek között a szerbekkel és a franciákkal is számolni kell.
Vegyes párosban Miklós Tünde és Györgydeák országos bajnokként kvalifikálták magukat a vb-re, amelynek a világranglista ötödik helyezettjenként vágnak neki.
„A negyeddöntőbe várjuk a vegyes párosunkat, aztán a nyolc között már bármi előfordulhat. A kiemeléseknek és az erőviszonyoknak megfelelő eredményeket szeretnénk elérni Gliwicében” – összegzett Ilyés Szabolcs, aki elmondta, a pillanatnyi forma mellett nagyon sok múlhat a játékosok mentális felkészültségén. A teqballt az asztaliteniszhez hasonlította, hiszen egy elrontott szerva után mindkét sportágban nagyon gyorsan rendezni kell a sorokat, különben a játékos a következő labdamentekben is nagy eséllyel hibázhat.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Kiskorú lányt akart rávenni nemi aktusra a csíkszeredai helyi tömegközlekedési vállalat egyik sofőrje, akinek időközben már megszüntették a munkaviszonyát. Az eset a buszpályaudvaron történt, a rendőrség büntetőeljárást indított.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!