Hirdetés

Büszkék az ezüstre, de magasabbra törnek a női vízilabda-válogatott tagjai

Nincs bennük hiányérzet, mert mindenki kiadta magából a maximumot
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

MTI
2022. július 03., 11:01

A magyar női vízilabda-válogatott tagjai büszkék a hazai rendezésű világbajnokságon szombaton nyert ezüstérmükre, ugyanakkor nem elégednek meg ennyivel, és még magasabbra törnének.

MTI
2022. július 03., 11:01

A házigazda a Margitszigeten rendezett fináléban óriási csatában, 9–7-re kapott ki a sorozatban negyedik sikerét szerző, a legutóbbi három olimpián győztes amerikai együttestől.

Kapcsolódó

„Köszönetet kell, hogy mondjak a lányoknak, fantasztikusan játszottak, és az elmúlt két héten gyakorlatilag mindent kiadtak magukból. Azt gondolom, ha néhány szituációban talán egy picivel szerencsésebbek vagyunk, vagy okosabb megoldást választunk, másképpen alakulhatott volna a végén a döntő” – nyilatkozta a szövetségi kapitány az éremátadót követő sajtótájékoztatón.

Bíró Attila megjegyezte, 2020 óta minden világversenyen dobogós az együttes, nem szeretnének ebből lejjebb adni, a fejlődés töretlen, de még győzniük is meg kell tanulniuk.

A szakember kiemelte: ez a finálé igazi ünnepe volt a női vízilabdának. Ehhez csatlakozott az amerikaiakat irányító Adam Krikorian, aki hozzátette, irigyli a magyar válogatottat, hogy hatezer ember előtt játszhat. Bíró Attila erre reagálva azt mondta, ő pedig az aranyérmeket fogadná el.

Hirdetés

A csapatkapitány Keszthelyi-Nagy Rita szerint a világbajnokság egyik legfontosabb mozzanata a csoportkörben az olaszoktól elszenvedett vereség utáni volt, amikor is nem voltak jó érzéseik, de ezeket közösen ki tudták kapcsolni, ez pedig megmutatta a csapat erejét.

„Egy közösségben fontos, hogy mindent elmondjunk egymásnak, ami a szívünket nyomja, hiszen ez a vízben is sokat számít, hogy szólsz a másikhoz” – fogalmazott. Az Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes klasszis kijelentette, nagyon büszke a csapattársaira, hiszen amit kértek egymástól, hogy tükörbe tudjanak nézni és mindent megtegyenek, az sikerült.

„Az elején kicsit görcsösek voltunk, nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel, ehhez egy kicsit még nőnünk kell, de nincs bennünk hiányérzet, mert mindenki kiadta magából a maximumot” – mondta.

Keszthelyi-Nagy megjegyezte, véleménye szerint ez a csapat a jövőben képes lehet döntőket nyerni, a következő időszakban pedig azért fognak dolgozni, hogy mindenképpen a világ élvonalában maradjanak.

Gurisatti Gréta, aki három gólt szerzett a fináléban, arról beszélt, hogy a csapat elsősorban mentálisan lépett óriásit előre, de szeretnének tovább fejlődni: „Rengeteg munkát beletettünk, sajnálom, hogy nem úgy jött ki a végén, ahogy elterveztük, de büszkének kell lennünk. Olyan mentális állapotot hoztunk ki magukból, amilyet korábban még soha. Amikor az amerikaiak a negyedik negyedben négy góllal elmentek, akkor is azt mondtuk egymásnak az időkérésnél, hogy nincs vége, amíg nincs vége. A tokiói olimpia után az volt a cél, hogy a párizsi játékokra a döntő reális cél legyen, remélem ott lesz a helyünk két év múlva”.

Leimeter Dóra azt mondta a közönség előtt, győzni szerettek volna, erre is készültek, és képesnek érezte a csapatot a sikerre. „Becsülettel felkészültünk, a mi hibáinkból kaptunk ki, elkerülhető gólokat kaptunk, nagy dolog, hogy ez az amerikai csapat csak így tudott nyerni” – fűzte hozzá. A válogatott balkezese megjegyezte, véleménye szerint még ennél is több van ebben a csapatban.

A magyar válogatott a 2013-as barcelonai bronzérem után lett újra dobogós világbajnokságon, legutóbb 2005-ben Montrealban játszott vb-döntőt, akkor Faragó Tamás irányításával éppen az aktuális címvédő amerikai csapatot győzte le hosszabbítás után, megszerezve ezzel története második vb-aranyát.

A magyarok így öt éremmel zárták a vizes világbajnokságot: az úszó Milák Kristóf a Duna Arénában 100 és 200 méter pillangón diadalmaskodott, a nyíltvízi úszóknál a váltó második, Gálicz Péter pedig 25 kilométeren harmadik volt.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Az erdélyi csapat maradt bent a fővárosival szemben a 2. Ligában

Lejátszották a labdarúgó 2. Liga osztályozós párharcának visszavágóját, amelyen a Sellenberki SK került ki győztesen a Bukaresti Dinamo SK-val szemben.

A Dinamo érdeklődése ellenére maradna a Sepsi OSK-nál a büntetőspecialista

A Bukaresti Dinamo és az FC Botoșani érdeklődése ellenére Denis Haruț a Sepsi OSK-nál folytathatja pályafutását. A 27 éves középhátvéd szerződése június 30-án lejár, azonban a játékos elárulta, hogy hamarosan új megállapodást írhat alá a klubbal.

Székelyhon

Akik magasról tesznek a csíksomlyói kegyhely szentségére

Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.

`
Krónika

Az ezeréves határnál provokálta a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat a román soviniszta vezér

Gyimesbükknél, az egykori magyar–román határnál provokálta szombaton a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.

Krónika

Nem kímélte az RMDSZ politikusa a Rákóczi-vár felújítása miatt méltatlankodó soviniszta Tanasát

Kemény hangvételű bejegyzésben reagált Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője és szóvivője a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) magyargyűlölő politikusa, Dan Tanasă szombati kifakadására.

Főtér

Amikor egy rockkoncertet csak ülve lehetett megnézni – lázadó erdélyi fiatalok és a Szekuritáté

Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.

Ez is érdekelheti

Kezdődik a kosárdöntő, folytatódik a Garros és a Giro – kedden a tévében

Az első mérkőzést rendezik a Nagyváradi VSK és a Kolozsvár U-BT között a román férfi kosárlabda-bajnokság döntőjében, újabb forduló következik a Roland Garroson, a végéhez közeledik a Giro d`Italia.

Zubor Attila: mi annak idején úgy éreztük, értéket teremtünk

Világbajnoki bronzérmek, országos csúcsok s hosszú évek az úszósport élvonalában – Zubor Attila pályafutása jóval túlmutat az eredményeken. Az egykori klasszis ma már úszóiskolát vezet, de most is szenvedéllyel beszél sportról, közösségről és kitartásról.

Roland Garros és osztályozók – a hétfői sportműsor

Pünkösdhétfőn sem maradunk sport nélkül: a program a Roland Garrosszal indul, majd kosárlabda-bronzcsata és döntő következik. Az esti órákban a labdarúgás veszi át a főszerepet, ahol a csapatok a feljutásért vagy éppen a bennmaradásért harcolnak.

Képernyőn a Galac–Sepsi-SIC futsaldöntő második felvonása – a vasárnapi sportműsor

Visszavághat a szombati vereségért a címvédőnek a Sepsi-SIC a futsaldöntőben, pályán az FK Csíkszereda női csapata és a második osztályozót rendezik a labdarúgó Szuperligában. A kínálatban Forma-1, kézilabda, vízilabda, tenisz és golf is szerepel.

Futsaldöntő, női foci BL-finálé, színes a felhozatal – a szombati sportműsor

A Sepsi-SIC a címvédővel veszi fel a harcot a teremlabdarúgó 1. Liga döntőjében. Sok focimeccs, kerékpározás, kézilabda, Formula–1, tenisz.

A Kolozsvári CFR meccsével elkezdődik a Szuperliga utolsó fordulója

Hétvégén befejeződik a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszása, a pénteki nyitómérkőzésen a Kolozsvári CFR az FC Argeșt fogadja. Emellett olasz és német foci, tenisz, kerékpározás, rögbi, kézi-, kosár- és vízilabda, valamint golf szerepel a programban.

Passauban remekelt a csíkszeredai malomjátékos

Ezüstérmet szerzett a csíkszeredai Sánta Elemér a németországi Passauban megrendezett malomjáték Európa-bajnokságon. A Penge 204 Malomjáték Klub elnöke és versenyzője pályafutása eddigi legjobb eredményét érte el a rangos nemzetközi mezőnyben.

Focimeccsek, Giro d'Italia, tenisz – a csütörtöki sportműsor

Több tenisztorna is a műsoron, focimeccseket rendeznek világszerte. Újabb versenynap az Olasz kerékpáros körversenyen.

Megnyerte a masters kategóriát a székelyföldi duó az Argeș Ralin

A masters kategória megnyerése mellett több dobogós helyezést is szereztek a székelyföldi versenyzők az országos bajnokság harmadik futamán, az Argeș Ralin.

Két fronton versenyeztek a Csíki Titánok

Két rangos versenyen is tatamira léptek a Csíki Titánok sportolói: a csapat versenyzői Szerbiában és Bukarestben is több értékes helyezést értek el.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!