Az olaszországi Friuli Venezia Giulia tartományban zajló olimpiai fesztiválon Mandel Kata csütörtökön állt először rajthoz.
A snowboard krossz próba harmadik negyeddöntőjében az olasz Natalia Dono mögött másodikként jutott tovább az elődöntőbe. A második elődöntős futamban sikerült megelőznie az olaszt és annak honfitársát, Aurora Dusit, így a francia Lea Casta mögött második helyen végzett és bejutott a döntőbe.
Sok ideje nem volt pihenni, hiszen elődöntős futama és a finálé között mindössze 25 perc szünet volt. A versenyben végül a negyedik helyen végzett Kinda Géza edző tanítványa, aranyérmes lett a francia Felicie Leicht, megelőzve Castát, illetve a cseh Karolina Sperlovát.
„Egész héten keményen edzettünk a versenyre, inkább a technikára koncentráltunk. Nagyon kemény volt a mezőny, világkupán és rangos versenyeken szereplő versenyzőkkel álltam rajthoz. A kvalifikációs körben szerzett hatodik helyemnek nagyon örvendtem, ez lendületet és önbizalmat adott. A következő futamok előtt nagyon koncentráltam, fejben többször átismételtem a pálya elemeit. Az edzőmmel, Kinda Gézával átbeszéltük, hogy hol tudok javítani az időmön.
Jó napom volt, hogy a felkészültségemet kamatoztatni tudtam, mert ebben az egy percben több év munkájának eredményét kell felmutatni és például egy eséshez, egy rossz rajthoz annyira kevés kell. Én elégedett vagyok ezzel a negyedik hellyel, nagy dolog a téli sportokban az olaszok, spanyolok előtt lenni. Két francia és egy cseh versenyző végzett előttem. Köszönöm a sok biztatást mindenkinek, az edzőmnek, Kinda Gézának a szakmai felkészítést és morális támogatást. Hogy hitt bennem és biztatott. Számomra egy óriási élmény volt az ifjúsági olimpia mai napja” – összegzett a Székelyhonnak Mandel Kata.
Kata edzőjét, Kinda Gézát is elértük: „Egy nagyon nehéz pályán kellet jól teljesítenie. Az egész nap egy káosz volt, mindenhol ott kellett legyek a pályán, hogy tanácsokat tudjak adni a technikákról meg az ívekről. Szerencsere a nap végére a kép összeállt! . Kata a biztonságos versenyzést választotta a döntőben. Úgy gondolom, hogy kis extra megerőltetéssel lehetett volna bronzérmes is. De természetesen meg vagyok elégedve a teljesítményével, örvendek az eredménynek”.
Mandel Kata és a brassói Ștefan Lazăr pénteken stafétában is rajthoz áll. Lazăr a fiú krossz próba csütörtöki nyolcaddöntőjében kiesett.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!