A férfi egyéniben világelső Györgydeák Apor kimagasló teljesítménnyel, öt fölényes győzelemmel már csütörtökön bebiztosította helyét a legjobb négy között, ahol a thaiföldi Boonkoom Tipwong lesz az ellenfele. A párharcot romániai idő szerint szombaton délelőtt 11 óra 10 perctől rendezik, és élőben lehet követni a Teq TV Youtube-csatornáján.
A női mezőnyben Barabási Kinga szintén kiválóan menetel, három nyert mérkőzésen van túl, amerikai és bolgár ellenfelek után a legjobb nyolc között egyik fő vetélytársát, a francia Julien Amelie-t is két szettben győzte le. Ezzel kvalifikálta magát az elődöntőbe, szombaton 10 óra 35 perctől a brazil Rafaella Fontes ellen küzd a döntőbe jutásért.
Szenzációsan teljesített a Györgydeák Apor és Barabási Kinga alkotta vegyespáros is, amely mindhárom párharcát sikerrel vette, kambodzsai, cseh és lengyel csapatok ellen nyertek, így szintén elődöntőt játszanak, vasárnap 10 órától az aktuális világbajnok, Suphawadi Wongkhamchan és Phakpong Dejaroen alkotta thailandi duó lesz a riválisuk.
A férfi párosoknál Szilágyi Arnold és Kristály Hunor az első meccsüket még megnyerték egy francia kettőssel szemben, de szereplésük a nyolcaddöntőben véget ért, miután két szoros játszmában vereséget szenvedtek India képviselőitől.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda stadionjában is először lehetett alkoholos sört vásárolni a hétvégén. Az új szabályozást örömmel fogadták a szurkolók, ugyanakkor a háromszéki arénában hosszú sorok és kifogyó készletek is nehezítették a kiszolgálást.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!