A Hargita megye három régiójában korábban megrendezett selejtezők után vasárnap Gyergyószentmiklóson rendezték a Benedek Hargita megyei futsalbajnokság döntő tornáját. Ide a három selejtezőből két–két együttes juthatott el.
A Basilides Tibor sportcsarnokban két csoportban indult a közdelem, az A csoportot az Inter Gyergyó U19, Csíkszentsimoni Szefite és a Tusnádfürdői SE alkották, a B csoportban a Székelykeresztúri Egyesülés, a Balánbányai Bányász, és a Csíkszentgyörgyi Fiság találkoztak.
Eredmények: Inter Gyergyó U19–Csíkszentsimoni Szefite 5–6, Székelykeresztúri Egyesülés–Balánbányai Bányász 4–3, Gyergyó–Tusnádfürdő 7–2, Székelykeresztúr–Csíkszentgyörgy 5–1, Csíkszentsimon–Tusnádfürdő 5–3, Balánbánya–Csíkszentgyörgy 5–2.
Ezután következett a két elődöntő, ahol a két csoportelső a második helyezettekkel találkoztak, és jött volna a helyosztó az 5. helyért. Ez utóbbi azonban nem történt meg, ugyanis a Csíkszentgyörgyiek úgy döntöttek, nem vesznek részt ezen, Tusnádfürdő így játék nélkül lett ötödik.
Az elődöntőkben Balánbánya könnyedén 7–1-re nyert Csíkszentsimon ellen. A lehető legszorosabb volt viszont a Gyergyószentmiklós–Székelykeresztúr meccs, ahol 1–1-es döntetlen után büntetőkkel nyertek a keresztúriak. A bronzmeccsen az érthetően csalódott házigazdák 3–5-re alulmaradtak Csíkszentsimonnal szemben.
A döntő kilenc gólt és kiélezett izgalmakat hozott, a pihentebb Balánbánya pedig végül 5–4-re győzött megszerezve a megyei bajnokság első helyét.
Megtörtént az, amire a sorsoláskor kevesen gondoltak, Észak-Macedónia bajnoka, a Shkëndija kettős győzelemmel búcsúztatta a román aranyérmes FCSB-t a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében.
Magas színvonalú jégkorongtornával indul a hokiszezon: Magyarország válogatottja, a Hydro Fehérvár AV19, a Cracovia Krakow és a házigazda Gyergyói Hoki Klub csap össze augusztus 30-án és 31-én a Remete Ice Aréna avatóján.
Menet közben vesztett el két kocsit a Nagyvárad–Konstanca vonalon közlekedő InterRegio személyvonat kedden este. A kocsik a vontatókapocs meghibásodása miatt szakadhattak le, az utasok pedig két állomás között, a mezőn rekedtek.
A kormány által a különleges nyugdíjak rendszerének átalakítására kidolgozott reform minden olyan kategóriát érint, amely ilyen juttatásokban részesül, nem csak a bírókat és ügyészeket – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Egyre több ázsiai vendégmunkást foglalkoztató romániai munkáltató szembesül egy kényes és gyakran nem egyértelmű jogi problémával: mi történik abban az esetben, ha egy nem uniós állampolgár illegálisan elhagyja Romániát?
Tűnődés a székelyföldi, erdélyi, romániai turizmus állapotáról és buktatóiról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!