A jelek szerint jól állnak a felkészülésben az igazi, sífutó versenyévad előtt a Gyergyói ISK sífutói, hiszen hó nélkül is gyűjtik az érmeket. A Bucegi-hegységben, Fundatán, a Cheile Grădiștei sportcentrumban szervezték meg a gyermek- és kadetkorosztály számára az őszi terepfutóversenyt, az ifjúsági 1-es és ifjúsági 2-es, illetve a felnőttek számára pedig a görsíbajnokságot.
Mindegyik versenyen jutott érem Gyergyószentmiklósra.
A sí- és biatlonszövetség terepfutókupáján két versenynapon két aranyat szerzett Koós Krisztián a kadetkorosztályban, míg a lányok mezőnyében Bernád Andrea az első napon ezüstérmes lett, a másodikon pedig harmadik. Közel volt még a dobogóhoz a negyedik helyezettként célba érő Balázs Izabella is.
Az országos görsíbajnokságon Fórika Szabolcs és Darvas Zsanett révén voltak reális éremesélyek, és ezek be is igazolódtak. Az első versenynapon ötkilométeres hágón álltak rajthoz, itt Darvas Zsanett győzött, Fórika Erika 4. lett, míg a fiúknál Fórika Szabolcs a saját korosztályában, az ifjúsági 2-ben 2., az idősebbek között 3. lett.
Másnap is hasonló volt az eredmény, Zsanett megnyerte a 7,5 kilométeres korcsolya stílusú próbát, Szabolcs pedig a fiúk tízkilométeres távján lett második.
Ugyancsak aranyat akasztottak Darvas Zsanett nyakába a klasszikus stílusú ötkilométeres távon, míg Fórika Szabolcs ismét lemaradt az első helyről egy hajszállal (2 másodperccel) a 7,5 kilométeres próbán.
Amint Jánosi István edző elmondta, lehetett volna ennél is gazdagabb az ISK sífutóinak kollekciója, de Kémenes Anna betegség miatt nem lehetett ott a versenyen. Az ő szereplése három biztos érmet jelentett volna.
A sífutók számára most kezdődik el az igazi felkészülés a télre. Nemzetközi versenyekre készülnek, ahol olimpiai kvalifikációs pontokért folyik a harc. Jánosi István reméli, hogy Darvas Zsanett és Kémenes Anna, vagy legalább egyikük ott lehet Dél-Koreában, Pjongcsang-ban a 2018-as téli olimpián.
Az országot képviselni a nők mezőnyében a Gyergyói ISK neveltjének, Lőrincz (Sára) Tímeának van nagyobb esélye. Az ő szereplése a kvalifikáció mellett függ attól is, hogy miként halad a felépülése, ugyanis térdproblémákkal küzdött az utóbbi időben.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!