Az ISK-SZAK legyűrte a Sepsi-SIC-et, a mostani lehet a legsikeresebb idényük

Józsa Csongor 2023. február 21., 17:14 utolsó módosítás: 2023. február 21., 17:49

Az első meccset még a sepsiszentgyörgyiek nyerték, innen fordított az udvarhelyi asztalitenisz-csapat. Ezzel nagy lépést tett, hogy legalább ezüstéremmel zárja ezt a szezont.

Sebastian Loso esélyt sem adott ellenfeleinek, magabiztos sikert aratott az ISK-SZAK Sepsiszentgyörgyön Fotó: Erdély Bálint Előd

Kedden délután a sepsiszentgyörgyi Top Spin edzőteremben rendezték a férfi asztalitenisz Szuperliga hetedik fordulójának székely párharcát: a helyi Sepsi-SIC a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK gárdáját látta vendégül.

A párharcnak óriási téttel bírt, hiszen a két csapat csak a címvédőtől, a Bukaresti Steauától kapott ki, míg az odavágót az udvarhelyiek 3–1-re nyerték. Azaz, a tabella második helyéért küzdöttek meg a felek.

Az első mérkőzésen a vendégektől György Szilárd minden egyes játszmát jól kezdett, de Demeter Lehel rendre fordítani tudott, így a hazaiaké lett az első pont.

A második párban Dragoș Bujor nem nagyon tudta tartani a lépést Sebastian Losóval az első két játszmában. Az ISK-SZAK svéd idegenlégiósa a harmadik szettben nem zárta le a találkozót, 15–13-ra nyerte ezt ellenlábasa. A negyediket behúzta Loso, így összesítésben egyenlítettek.

A harmadik asztaliteniszezők mérkőzésén Kanabé Szilárd–Tamás Szabolcs összecsapást rendeztek. Végig magabiztosabb játékot mutatott utóbbi, így már a székelyudvarhelyieknél volt az előny.

Demeter és Loso jöttek vissza az asztalhoz, a vendégek sportolója esélyt sem adott, 3–0-ra diadalmaskodott, így összesítésben 3–1-re nyert az ISK-SZAK.

Ezzel a sikerrel a György István által felkészített Székelyudvarhelyi ISK-SZAK nagy lépést tett, hogy a pontvadászat végén legalább meglegyen az ezüstérme – azaz fennállása legsikeresebb idénye lehet ez, ezidáig egy bronzéremmel büszkélkedhetnek. Persze, ezért még tenniük kell, legközelebb hazai környezetben, a városi sportcsarnokban játszanak, vasárnap 17 órától a CSM Focșani lesz az ellenfelük.